کابینت آشپزخانه

مهمترین معیار اندازه در کابینت آشپزخانه چیست ؟

کابینت ام دی اف تمام سفید

مهمترین معیار اندازه در   کابینت آشپزخانه

برای ساخت یونیت های آشپزخانه تعداد یونیت ها ، تعداد کشوها  و…. بستگی به کلی فاکتورهای متعدد دارد  که هر کدام به نوعی در طراحی نهایی دخیل هستند . اما یک کابینت ساز باید بیشتر از همه چیز به چه استانداردهای توجه کند . داشتن دانش  مهمترین معیار اندازه در کابینت آشپزخانه از اصول اولیه تجربه کابینت ساز است . بخاطر همین است که ما مثلا یک کابینت هوایی داریم   زمینی ، یا صفحه کابینت از جنس و روکش خاصی تولید میشود . یا کلی موارد دیگر که دانستن علت آن خالی از لطف نیست . همراه کارابینت باشید در این مقاله با مهمترین معیار اندازه برداری در کابینت آشپزخانه و هر آنچه که باید درباره بایدها و نباید های اندازه برداری  و 5 فاکتور مهم در دیزاین کابینت 

تیم کابینت ساز در کرج

کابینت ام دی اف تمام سفید

فاکتورهای مهم در اندازه برداری کابینت 

 1. طراحی  آشپزخانه

 طبیعتا نمیتوان از همه پلان ها انتظار داشت آشپزخانه  ای با ابعاد یکسان داشته باشند . اشکالی چون مربعی و  مستطیلی با متراژ متفاوت  موجب میشود که معیار اندازه  گیری کابینت آشپزخانه ما در چیدمان متفاوت باشد . تیغچه های احتمالی ، طرح های تورک و معماریهای نوین ، تعبیه پنجره ها  و گزینه های احتمالی دیگر در  طراحی آشپزخانه میتواند تاثیر مستقیمی در اندازه برداری کابینت باشد   . حتی ورودی آشپزخانه و موقعیت آن نسبت به شکل هندسی آشپزخانه ما میتواند فاکتوری در اندازه برداری کابینت باشد 

 2. الگوها 

برخی موارد  همچون لوله کشی پکیج و رادیاتور   و  دودکش ها  نیز در موقعیت یونیت ها و دیزاین کابینت  میتواند تاثیر گذار باشد .

 3.  سلیقه مشتری

بخشی از طراحی   بخصوص در مورد  نما و موقعیت یونیت ها طبق سلیقه مشتری انجام میشود . کابینت ساز کارابینت تا جایی که استانداردهای لازم دچار مشکل نشوند در خصوص طراحی کابینت نسبت به سلیقه مشتری عمل میکند . قاعدتا باید تغییرات مشتری در نظر گرفته شود و همین امر ممکن است با جابجایی برخی یونیت ها معیاری در اندازه برداری کابینت باشد .

طرح های جدید کمد دیواری در کرج

  4. اندازه بدن انسان

در بیشتر کابینت های آشپزخانه ارتفاع کابینت زمینی حدودا با پایه 80 سانتی متر است . کابینت فوقانی با 60 سانت فاصله شروع میشود  و موقعیت هود  و آبچکان و کنترلر پکیج حدودا از سطح زمین 140 تا 150 و گاها 160 سانتی متر فاصله دارد  . همه این موقعیت ها بخاطر اندازه قد افراد است . رفاه حال ساکنین و دسترسی بهتر به لوازم  آشپزخانه و یونیت ها ناشی از برآوردهای  طراحان کابینت است . این  معیار اندازه در کابینت نظم دقیقی به کلیه لوازم آشپزخانه و موقعیت آنها در محیط میدهد . 

5. سایز لوازم آشپزخانه

بمراتب ابعاد لوازم آشپزخانه از قبیل طول ، عرض و ارتفاع  معیار مهمی در اندازه کابینت  ها میباشد . مثلا ارتفاع یخچال تعیین میکند جایخچالی شما  چه ابعادی داشته باشد . حال ممکن است یخچال ساید باشد یا یک یخچال عرض 60 . در کل آنچه که سایز  یونیت ها  را تعیین میکند محیط مورد نیاز لوازم آشپزخانه است .

مهمترین معیار اندازه در کابینت چیست ؟

قاعدتا آنچه که پایه و اساس معیارهای اندازه برداری در کابینت آشپزخانه است اندازه بدن انسان است . کل استانداردهای ارتفاع    کابینت های آشپزخانه مطابق با میانگین قدی افراد از جمله زنان میباشد . بخاطر همین دسترسی به  آیتم هایی چون سینک ظرفشویی ، اجاق گاز ، هود و…. لوازم ضروری آشپزخانه باید آسان باشد . اما همچنان در دیزاین کابینت فاکتورهای دیگر نیز که در بالا اشاره شد دخیل هستند .

تولید میز تلویزیون لوکس در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *