انواع کابینت آشپزخانه

کابینت و کمد ها جزو عناصر مهم دکوراسیون منزل شما هستند و نقش مهمی در تکمیل کردن آن دارند. انتخاب مناسب ترین کمد و یا کابینتی که هارمونی دکوراسیون منزل شما را حفظ کند بسیار مهم است.

همانطور که می دانید انواع مختلفی از کمد و کابینت در بازار موجود است. انواع مختلف کمد و کابینت بر اساس متریال استفاده شده در آنها نام گذاری می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم. دانستن ویژگی های متریال استفاده شده در کابینت ها به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری برای منزل خود داشته باشید.

همین حالا با ما تماس بگیرید

کابینت آشپزخانه چیست؟

کابینت (به فرانسوی: Cabinet) قفسه‌ای است که برای نگهداری ظروف در آشپزخانه, نگهداری لوازم بهداشتی در حمام و نگهداری لباس ها در اتاق  استفاده می شود.

درواقع کابینت ها و کمد ها نوعی نظم دهنده هستند و با جمع آوری ظروف و لباس و .. منزل  شما مرتب تر به نظر خواهد رسید. همچنین از کابینت ها برای پر کردن فضاهای خالی در خانه نیز استفاده میشود.

برای مدیریت بهتر فضای آشپزخانه  و اتاق ها از کابینت  و کمد استفاده می‌شود. طراحی صحیح کابینت در آشپزخانه و کمد در اتاق ها, موجب می‌شود تا فضای مفید آشپزخانه و اتاق افزایش یابد.

همانطور که گفته شد کابینت ها انواع مختلفی دارند. انواع کابینت آشپرخانه از لحاظ جنس شامل:

 • کابینت ملامینه
 • کابینت ممبران یا وکیوم
 • کابینت هایگلاس
 • کابینت ام دی اف (MDF)
 • کابینت فلزی
 • کابینت انزو
 • کابینت چوبی
 • کابینت روکش چوبی

تاریخچه کابینت :

کابینت به شکلی که امروز است , در گذشته وجود نداشت. در گذشته کابینت ها نقشی در زیبایی آشپزخانه ها نداشتند و فقط  به عنوان محلی برای نگه داشتن وسایل آشپزخانه استفاده می‌شدند.در گذشته انواع مختلف کابینت آشپزخانه با جنس ها ورنگ های متنوع وجود نداشت.

در حدود 50 سال پیش , کابینت های چوبی وارد خانه های ما شدند البته که قیمت بالایی داشتند و همه قابلیت خرید آنها را نداشتند. به مرور زمان و با پررنگ شدن نقش کابینت و نیاز جامعه, مردم تمایل بیشتری به اضافه کردن کابینت به آشپزخانه خود نشان دادند و افراد بیشتری کابینت را وارد خانه ی خود کردند.

همانطور که گقته شد کابینت ها ابتدا با چوب ساخته می شدند و ظاهر بسیار زیبایی داشتند ولی به دلیل گران بودن چوب و تقاضای بالای مردم, کابینت های فلزی نیز وارد بازار شدند. کابینت های فلزی معایب زیادی داشتند ولی بدلیل ارزانتر بودن انتخاب می شدند.

پس از مدتی  که توجه مردم بیشتر و بیشتر به سمت دکوراسیون داخلی جلب شده بود کابینت های مدرن تر مانند های گلاس و ممبران و .. نیز وارد بازار شدند. این متریال بسته به نوع دکوراسیون انتخاب می شدند تا سبک دکوراسیون در تمامی نقاط منزل , از جمله آشپزخانه, حفظ شود.

انواع کابینت از نظر طرح و چیدمان:

بر اساس فضای موجود در آشپزخانه چیدمان مناسب آن فضا انتخب میشود. چیدمان کابینت ها باعث استفاده بیشتر از فضا و همچنین زیبایی بیشتر آشپزخانه می شود. حتما قبل از انتخاب مدل چیدمان به بزرگ و کوچک بودن آشپزخانه , نحوه قرار گیری پنجره و تعداد دیوارهای آشپزخانه دقت کنید زیرا که با توجه به هر شرایط چیدمان خاصی مناسب است.

انواع چیدمان کابینت ها:

چیدمان آشپزخانه L:

در این مدل چیدمان کابینت ها در آشپزخانه به شکل L می باشد. این مدل بیشتر در فضاهای بزرگتر قابل اجرا است. در این مدل از فضای آشپزخانه استفاده حداکثری می شود و فضا را بزرگتر کرده و امکان استفاده بیش از یک نفر را فراهم می کند.

سبک چیدمان آشپزخانه تک دیواری

چیدمان آشپزخانه تک دیواری (straight):

این مدل به مدل خطی معروف است. بیشتر استفاده ی این نوع مدل چیدمان در آشپزخانه های کوچک است

سبک چیدمان آشپزخنه گالی

چیدمان آشپزخانه گالی :

این مدل به چیدمان موازی معروف است, بطوریکه  دو ردیف کابینت به موازات هم قرار میگیرند.

سبک چیدمان آشپزخانه U

چیدمان آشپزخانه u :

این مدل برای اکثر آشپزخانه ها مناسب است و از کاربردی ترین مدل ها است. هرچند که بیشتر مناسب آشپزخانه های مربع شکل است. در این مدل در سه دیواره کابینت نصب میشود و نسبت به مدل های دیگر فضای بیشتری به کابینت ها و ذخیره سازی اختصاص داده می شود. این مدل بیشتر برای آشپزخانه هایی با فضای بزگتر قابل استفاده است.  در این مدل معمولا سینک ظرفشویی در زیر پنجره آشپزخانه قرار میگیرد. در این چیدمان معمولا از دو رنگ کابینت استفاده می شود که یکی از آنها سفید و دیگری رنگ تیره تری است.  همچنین رنگ سفید معمولا در قسمت های بالایی و رنگ تیره در قسمت های پایینی استفاده می شود زیرا که رنگ سفید آشپزخانه را , هرچند کوچک, دلباز تر و مرتب تر جلوه می دهد.

سبک چیدمان آشپزخاله G شکل

چیدمان آشپزخانه G :

این مدل برای اکثر آشپزخانه ها مناسب است و از کاربردی ترین مدل ها است. هرچند که بیشتر مناسب آشپزخانه های مربع شکل است. در این مدل در سه دیواره کابینت نصب میشود و نسبت به مدل های دیگر فضای بیشتری به کابینت ها و ذخیره سازی اختصاص داده می شود. این مدل بیشتر برای آشپزخانه هایی با فضای بزگتر قابل استفاده است.  در این مدل معمولا سینک ظرفشویی در زیر پنجره آشپزخانه قرار میگیرد. در این چیدمان معمولا از دو رنگ کابینت استفاده می شود که یکی از آنها سفید و دیگری رنگ تیره تری است.  همچنین رنگ سفید معمولا در قسمت های بالایی و رنگ تیره در قسمت های پایینی استفاده می شود زیرا که رنگ سفید آشپزخانه را , هرچند کوچک, دلباز تر و مرتب تر جلوه می دهد.

چیدمان جزیره ای

چیدمان شکل جزیره ای (Island ):

در این مدل از چیدمان, بجز کابینت هایی که در حالت عادی قرار میگیرند, میزی با بدنه ی همان کابینت ها در وسط آشپزخانه قرار میگیرد. میزی که برای ناهارخوری یا کارکردن هنگام آشپزی استفاده می شود.این نوع چیدمان بیشتر برای فضاهای بزرگ قابل استفاده می باشد.

انواع کابینت از نظر جنس :

همانطور که گفته شد, با توجه به متریال استفاده شده, کابینت ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

کابینت ملامینه:

یکی از ارزانترین مدل های کابینت, ملامینه است. کابینت های ملامینه با روکش ورق ملامینه و مغزی نئوپان ساخته می شود. در بازار ایران، کابینت‌ها در بعضی موارد با بدنه نئوپان و روکش کاغذ و نوار اطوئی ساخته می‌شود که در مجموع کیفیت مناسبی ندارد و استفاده از این نوع بدنه توصیه نمی‌شود.

مزایای کابینت ملامینه:
این ورق ضد آب است. و این ورق تاحدودی ضدخش است.

معایب کابینت ملامینه:
مغزی نئوپان ضد آب نیست و درصورت حضور رطوبت خراب می شود

کابینت ممبران یا وکیوم :

مغزی کابینت های ممبران از جنس MDF بوده و روکش ممبران از جنس PVC می باشد. کابینت ممبران هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن قابل اجرا هستند. البته که بیشتر افراد این روکش را برای طرح های کلاسیک انتخاب می کنند. دلیل این موضوع امکان اجرای نقش و نگار بر روی این نوع روکش می باشد.
کابینت ممبران در رنگ های : سفید صدفی , قهوه ای سوخته , مشکی , سرمه ای ,  طلایی , کرم و … قابل اجرا هستند.

مزیت های کابینت ممبران:
ایده آل برای آشپزخانه ها بدلیل ضد آب بودن
ماندگاری و دوام بالا
قابلیت تمیز شدن آسان و راحت تنها با یک دستمال مرطوب
القای حس طبیعی کابینت چوبی
داشتن تنوع رنگ و طرح
اجرای کابینت با طرح چوب به سبک کلاسیک با هزینه ی پایین تر
معایب کابینت ممبران :
خاصیت خش پذیری این نوع کابینت و حساسیت به اجسام تیز
پریدگی روکش در صورت برخورد با اجسام سخت
رنگ پریدگی کابینت در معرض نور خورشید( حساسیت به نور و حرارت)
سخت پیداشدن طرح هماهنگ در هنگام تعمیر

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت های گلاس (مدرن) :

مغزی کابینت های گلاس نیز از جنس ام دی اف استفاده شده و برروی درب  کابینت ها از روکش هایگلاس استفاده میشود. کابینت هایگلاس از جمله کابینت های سبک مدرن می باشد. این نوع کابینت بدلیل داشتن ظاهری براق, نور را منعکس می کند. این انعکاس نور باعث افزایش نور در آشپزخانه میشود و زیبایی آن را دوچندان   می کند. هایگلاس روکشی است که برروی MDF برای محافظت از آن و همچنین زیبایی بیشتر کشیده می شود. روکش های  هایگلاس در طرح ها و رنگ های متفاوتی وجود دارند مانند سفید, قهوه ای , قرمز و هزاران رنگ دیگر که با ترکیب این رنگ ها نمای زیبایی ایجاد می شود.

مزایای هایگلاس:
درخشندگی بالای کابینت هایگلاس از ویژگی های مهم آن است.
ظاهر ساده ای داشته و با این وجود بسیار شیک و مدرن است.
قیمت کم و مقرون به صرفه ای دارد.
نظافت راحت آن با یک دستمال مرطوب انجام می شود.
بدلیل انعکاس نور در آشپزخانه منبع نور به شمار می رود.
وزن سبکی دارد و به همین دلیل نصب آن راحتتر است.
دوام و استحکام بالایی دارد زیرا که نسبت به حرارت و رطوبت مقاوم است.
طرح ها و رنگ های متنوع تری نسبت به ام دی اف دارد.
مقاومت بالاتری در برابر رطوبت نسبت به ام دی اف دارد.

معایب های گلاس:
حساسیت بالایی نسبت به خش دارد.
داشتن لبه های تیز در گوشه های کابینت.
حساسیت بالایی نسبت به لک دارد و بدلیل درخشش بالا به سرعت کثیف میشود.
لایه درونی MDF که مقامتی در برابر رطوبت نداشته و درصورت خدشه دار شدن روکش هایگلاس به لایه های زیرین نفوذ کرده و سریعا خراب می شوند.

کابینت ام دی اف (MDF):

(MDF) مخفف Medium-density fibreboard  است و به معنای ” تخته فیبر با چگالی متوسط” است. این کابینت قیمت پایینتری نسبت به سایر کابینت ها دارد و به صرفه تر است. بجز کابینت های چوبی که از جنس چوب هستند, تمامی کابینت ها با مغزی ام دی اف ساخته می شوند و تنوع آنها فقط در درب آنهاست. روکش کابینت ام دی اف مانند کابینت های دیگر براق نیست و به مات بودن معروف است.

مزایای کابینت ام دی اف:
این نوع کابینت دارای تنوع رنگی بالایی است مانند: قهوه ای , سفید که از رنگ های پرطرفدار این کابینت هستند.
این کابینت دارای لبه های صاف و یک دست می باشد.
این کابینت زیبایی ظاهری و ظریفی دارد.

معایب کابینت ام دی اف:
از مهمترین معایب این کابینت مقاومت کم به رطوبت است. کابینت آب را به خود جذب کرده و باد می کند و باعث خرابی زودتر آن می شود. برای جلوگیری از این اتفاق معمولا در قسمت هایی مانند اطراف سینک را با چسب آکواروم می پوشانند تا از این اتفاق جلوگیری شود.

کابینت فلزی:

پس از ورود کابینت های چوبی به بازار با قیمت های بسیار بالا و نیاز بالای مردم, جایگزینی برای جنس چوب به بازار آمد. کابینت های فلزی بسیار ارزانتر از   کابینت های چوبی بودند و در گذشته طرفداران زیادی داستند. با تغییر سلایق مردم و همچنین ترند شدن سبک های جدید, کابینت های فلزی کمتر از گذشته انتخاب  می شوند. همچنین با ورود MDF  به بازار,که بسیار شبیه به چوب است, طرفداران کابینت فلزی کاهش پیدا کرد و اکثر مردم خواهان کابینت های جدید شدند.
این کابینت ها تنوع رنگی و طرحی خاصی ندارند و این یکی از دلایل کاهش خرید این کابینت هاست. این کابینت شامل 3 مدل ورق سیاه (فولاد خام), گالوانیزه, استیل است. 

مزایای کابینت فلزی:
ارزان قیمت بودن این کابینت ها از مزایای آن به شمار می رود و جایگزین مناسبی برای بقیه کابینت هاست.
دوام و استحکام بالا که باعث عمر بالای این کابینت می شود.
در صورت خرابی به راحتی تعمیر و تعویض می شوند.
قابلیت اجرا در چند رنگ هستند. رنگ های پر طرفدار برای این کابینت , رنگ های روشن و مکمل و تند می باشد.
همچنین در بدنه ی داخلی کابینت های MDF قابل استفاده هستند.
این کابینت ها با طرح های چوب , روکش PVC نیز قابل اجرا هستند.

معایب کابینت فلزی:
مهمترین عیب این کابینت حساس بودن آن به حرارت و رطوبت است. درصورتی که بر روی کابینت فلزی از رنگ های محافظتی و روکش های مناسب استفاده نشود احتمال زنگ زدگی و خوردگی وجود خواهد داشت.

درصورت روغن کاری نکردن لولای درب ها به دلیل اصطکاک , در هنگام باز و بسته کردن درب ها سرو صدا ایجاد می شود.

نمای بالا از آشپزخانه با کابینت تمام فلزی

کابینت انزو :

کابینت انزو نامی است که بر روی تمام محصولاتی که در ایران مانند طرح های شرکت Zentique  (واقع در ایتالیا) تولیدمی شوند, گذاشته اند. هیچ یک از محصولات این شرکت وارد ایران نمیشوند و صرفا با داشتن تشابه شکل کابینت ها آن را انزو می نامند.
این کابینت بدلیل داشتن کیفیت بالا و طراحی متفاوت ,تبدیل به یک برند مطرح و پرفروش شد.
در ایران شرکت و یا نمایندگی با این نام نیز وجودندارد و برای ما این نوع کابینت درواقع مانند تمامی  کابینت های دیگر بوده و صرفا روکشی متفاوت با هایگلاس و ممبران و.. دارد.
سبک این کابینت با بقیه کابینت ها کمی متفات است. سبک این کابینت ها نئوکلاسیک است (ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک).
در این کابینت از مغزی MDF  استفاده می شود با این تفاوت که MDF  استفاده شده در کابینت انزو ضخیم تر است. سپس برای رنگ آمیزی از رنگ های پلی استر و پلی اورتان بر روی کابینت استفاده می شود.

انواع مدل کابینت انزو:

 • کابینت انزو پولیشی
 • کابینت انزو با رنگ پلی اورتان مات یا براق
  کابینت انزو با رنگ پلی استر یا نیم پلی استر

کابینت چوبی:

گرانترین کابینت در مقایسه با سایر کابینت ها , کابینت چوبی است. دلیل گرانی کابینت چوبی, طبیعی بودن آن است. این کابینت به دلیل جلوه زیبا و خیره کننده ای که به خانه می دهد در سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته است و همچنین باعث شده است با توجه به ساختار چوبی این کابینت دیزاین های چوبی در خانه شکل بگیرد

مزایای کابینت تمام چوب:
استحکام و مقاومت بالا
القای حس طبیعت بدلیل طبیعی بودن متریال کابینت ها
ایجاد طرح های لاکچری
دارای طرح ها و رنگ های متنوع

معایب کابینت تمام چوب:
قیمت بسیار بالای این کابینت.
حساسیت بالا به رطوبت.

کابینت روکش چوب :

کابینت با روکش چوب بسیار مقرون به صرفه تر از کابینت های تمام چوب است زیرا که مغزی این کابینت ها از جنس MDF بوده و فقط روکش درب آنها از چوب خالص است و به همین دلیل قیمت کمتری دارد.
این کابینت انتخاب مناسبی برای افرادیست که بودجه ی اجرای کابینت تمام چوب را ندارند.

مزایای کابینت روکش چوب:
امکان اجرای طرح هایی به سبک کلاسیک
مقاومت  بالا به رطوبت به دلیل استفاده از رنگ های پلی استر و پلی اورتان

معایب کابینت روکش چوب:
عدم استفاده از رنگ پلی استر در کابینت چوبی سفید که در نتیجه  آن مقاومت کابینت در برابر رطوبت و آب کاهش می یابد.

کابینت روکش چوب

اجزای تشکیل دهنده کابینت:

برای شناخت بهتر کابینت ها بهتر است اجزای آنها را بشناسیم. هریک از اجزای کابینت ها نقش مهمی در کیفیت و شکل آنها ایفا میکنند و بهتر است همانطور که از جنس مرغوب برای بدنه ی کابینت ها استفاده می کنیم, برای اجزای کابینت نیز از جنس های مرغوب استفاده کنیم. این کار باعث افزایش عمر کابینت می شود.
اجزای کابینت ها در آشپزخانه شامل: بدنه کابینت
– درب کابینت
–صفحه روکابینت
– اتصالات کابینت
– دستگیره کابینت

بدنه کابینت:

از اجزای اصلی کابینت, اسکلت یا بدنه ی آن می باشد که به دیوار متصل  می شود. استحکام بدنه ی کابینت ها باید بالا باشد زیرا که تحمل وزن وسایل داخل کابینت برعهده ی بدنه ی آن است و درصورت نداشتن مقاومت کافی خم شده و یا حتی می شکند.معمولا جنسی که برای بدنه و مغزی کابینت ها استفاده می شودMDFمی باشد زیرا که استحکام خوبی دارد و در مقابل چوب خالص قیمت پایینتری دارد. البته از فلز و نئوپان نیز در بدنه کابینت استفاده میشود( با قیمت پایینتر) ولی استحکام آنها پایینتر از MDF و چوب است.

برای قسمت هایی از آشپزخانه که در معرض رطوبت و آب هستند از ورق های PVC ,که ضد آب هستند, استفاده میشود. دلیل استفاده از ورق های ضد آب پی وی سی بر روی ام دی اف و یا چوب, مقاومت کم این دو متریال به آب و رطوبت می باشد. درصورت حضور آب, کابینت باد کرده و عمر کمتری خواهد داشت.

درب کابینت:

پس از بدنه ی کابینت که استحکام را تضمین میکند,  درب مهمترین جزء کابینت محسوب می شود. درب کابینت تعیین کننده ی زیبایی آن است به همین دلیل برای درب ها از روکش های گلاس و ممبران و چوب و فلز استفاده می کنند تا زیبایی آن را دوچندان کنند.

شکل و طرح درب کابینت ها بر اساس سبک انتخابی مشتری ( کلاسیک یا مدرن یا نئوکلاسیک) انتخاب و اجرا می شوند.
بجز طرح و شکل درب کابینت ها , رنگ آنها نیز نقش اساسی در زیبایی آشپزخانه یا اتاق ها دارند. برای مثال رنگ های روشن تر فضا را دلباز تر و بزرگتر جلوه می دهند و فضا را روشن تر میکنند در حالیکه رنگ های تیره برعکس هستند. با ترکیب رنگها می توانید ترکیبی از روشنی و بزرگی فضای آشپزخانه و اتاق و همچنین زیبایی داشته باشید.
در برخی از مدل های متفاوت کابینت, از درب های شیشه ای استفاده می شود و یا حتی دربی استفاده نمیشود که براساس انتخاب مشتری می باشد.

صفحه روکابینت:

صفحه ای که برروی کابینت ها قرار میگیرد نیز نقش مهمی در تکمیل کردن زیبایی کابینت ها دارد. صفحه رو کابینت شامل قسمت های اپن و پیشخوان است و تمامی کار های آشپزخانه در این قسمت ها انجام می شود و به همین علت از اهمیت زیادی برخوردار است و باید ضخامت بیشتری داشته باشد و همچنین به آب و رطوبت و .. مقاوم بوده و همچنین قابلیت تمیز کردن راحتی داشته باشد. یکی از نکات اصلی و مهم انتخاب رو کابینتی ضد خش بودن آن است زیرا این قسمت از کابینت بیشتر در معرض خط و خش  می باشد.

متریال استفاده شده برای صفحه روکابینت شامل:
_ MDF
– پلی وود(Poly Wood )
_  پی وی سی(PVC)
– سنگ (طبیعی و مصنوعی تمام اکریلیک (Solid Surface)) – HPL
– چوب
_  ملامینه
– کورین

سنگ کورین:
از این جنس بیشتر برای آشپزخانه و حمام استفاده میشود و نسبتا جدید است. کورین دارای رنگ های متنوع می باشد و همین ویژگی باعث معروفیت آن شده است.

مزایای کانتر کورین :
کورین یکپارچه بوده و گرد و خاک را به خود جذب نمی کند.( تمیز کردن آن بسیار راحت است).
ضد لک ، ضد زنگ ، ضد جرم ، ضد آب است.
مقاوم در برابر ضربه است
قابلیت فرم دهی دارد.
درصورت خرابی قابلیت ترمیم دارد.
مقاوم در برابر اسیدها و حتی قابلیت استفاده از آن در آزمایشگاه ها.

معایب کانتر کورین :
حساسیت به حرارت بسیار بالا
حساسیت به فشار بالا

سنگ کوارتز: کانترهای از جنس سنگ کوارتز بسیار پر طرفدار هستند. این سنگ بسیار با کیفیت هستند و نیازی به نگهداری ندارند. همچنین این سنگ قیمت بالایی دارد. این سنگ ها دامنه ی رنگی بالایی دارند و براق هستند. مقاومت آنها حتی از سنگ گرانیت نیز بالاتر است.

مزایای کانتر کوارتز:
ضد خش, ضد ضربه, ضد اسید, ضد گرما , ضد آب , ضد لک هستند.
دامنه ی رنگی بالا و ظاهری زیبا و خیره کننده
دارای سطح صاف و یکدست ( بدون هیچگونه خلل و فرج).
نظافت آسان با آب و صابون
مقاومت بالا در برابر آتش و حرارت
دوام بسیار بالایی دارد

معایب کانتر کوارتز:
 سنگ کوارتز معایب خاصی ندارد.

اتصالات کابینت:

: یکی دیگر از اجزاء مهم کابینت ها, اتصالات آنهاست. اتصالات هستند که کابینت ها در کنار هم و به دیوار نگه میدارند. پرواضح است که هرچه اتصالات محکم تر باشند مقاومت کابینت ها بیشتر خواهد بود.

نوعی دیگر از اتصالات, ریل های داخل کشوها است که هر چه مرغوب تر باشد باز و بسته کردن آنها راحت تر خواهد بود.
همچنین پایه های کابینت ها نوعی دیگر از اتصالات هستند که در زیر کابینت قرار گرفته و نقش نگهداری آن را بر روی زمین ایفا می کند. مقاومت بالای پایه ها بسیار مهم هستند زیرا وزن کابینت ها را تحمل می کنند.

دستگیره کابینت:

از دیگر اجزاء مهم کابینت ها, دستگیره ی آنهاست. باتوجه به سبک انتخاب شده برای کابینت( کلاسیک یا مدرن) دستگیره ی مخصوص به آن سبک باید انتخاب و نصب شود. برای مثال در کابینت های مدرن تر دستگیره های ساده تر استفاده  می شود و در حالات مدرن تر حتی دستگیره ای نصب نمیشود, در حالیکه در سبک کلاسیک دستگیره های زینتی استفاده می شود.

متریال استفاده شده برای دستگیره کابینت ها شامل:

دستگیره  از جنس فلز مانند مس، استیل، برنز و برنج که
قیمت بسیار بالایی دارند.دستگیره‌ از جنس چوب
دستگیره‌ از جنس شیشه‌ و بلور
دستگیره‌ از جنس سنگ
دستیگره‌ از جنس پلاستیکی

** طرح های مدرن بدون دستگیره هستند و با استفاده از آهنربا و مگنت درب ها باز و بسته می شوند.
انتخاب هرکدام از جزئیات و اتصالات و دستگیره و .. کابینت ها کاملا سلیقه ایست و واضح است با انتخاب بهترین و مرغوب ترین هر جنس برای جزئیات کابینت ها نیز   هزینه ای بالا به همراه دارد.
همچنین طرح های ساده تر نسبت به طرحدار کردن هر یک از این جزئیات هزینه ی کمتری میبرد. زیرا که طرح های درب کابینت ها , دستگیره ها و .. کاری زمان بر و ملزم استفاده از تکنولوژی خاص است.

نمونه کابینت آشپزخانه

برای اطلاع از قیمت کابینت آشپزخانه با ما تماس بگیرید

به واسطه ی نوسانات قیمت در بازار برای اطلاع از قیمت کابینت با کارشناسان ما در ارتباط باشید

2 دیدگاه دربارهٔ «انواع کابینت آشپزخانه»

 1. پژمان سیفی

  سلام
  ممنون از مقاله فوق العادتون
  من 10روز پیش درباره قیمت کابینت با کارشناس های شما صحبت کردم و درباره رنگ بندی کابینت و قیمت باهاشون مشورت کردم میخواستم ببینم بازم نوسان قیمت کابینت داشتیم از اون مدت تا الان ؟
  ممنونم

  1. سلام پژمان عزیز
   بله نوسانات متاسفانه زیاد هست برای قیمت کابینت ولی ما یه پیشنهاد مخصوص شما داریم
   لطفا دوباره با کارشناسان ما تماس بگیرید و فامیلی شریف خودتون رو اعلام بفرمایید تا از ما تخفیفی دریافت کنید به واسطه اینکه قبلا قیمت از ما گرفتید
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن