کابینت انزو (enzo)

کابینت انزو در واقع نامی است که بر روی تمام محصولاتی که در ایران مانند طرح های شرکت Zentique  (واقع در ایتالیا) تولیدمی شوند, گذاشته اند. در واقع این اسم از روی این شرکت برداشته شده است درحالیکه هیچ یک از محصولات این شرکت وارد ایران نمیشوند و صرفا با داشتن تشابه شکل کابینت ها آن را انزو می نامند.

همین حالا با ما تماس بگیرید

این کابینت بدلیل داشتن کیفیتی بالا و طراحی متفاوت خیلی سریع ترند شد و در سراسر دنیا تبدیل به یک برند مطرح و پرفروش شد.

همچنین در ایران شرکت و یا نمایندگی با این نام نیز وجودندارد و برای ما این نوع کابینت درواقع مانند تمامی  کابینت های دیگر بوده و صرفا روکشی متفاوت با هایگلاس و ممبران و.. دارد.

البته باید بدانید که شرکت Zentique منحصرا برای تولید کابینت و کمد نبوده  بلکه تمامی اکسسوری های منزل را شامل می شود مانند: میز, صندلی,کابینت,کمد و حتی ساعت و ..

 شاید خالی از لطف نباشد سری به وبسایت این شرکت بزنید(Zentique.com) و محصولات خاص این برند را ببینید.
طرح کابینت انزو از سبک نئوکلاسیک پیروی می کند. به این معنا که ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است و همین ویژگی خاص کابینت انزو آن را با بقیه ی کابینت ها متفاوت می سازد.

در ادامه به طرح ها و رنگ های مختلف کابینت انزو کی پردازیم.

کابینت انزو چیست؟

کابینت انزو یکی از انواع کابینت های منتخب در آشپزخانه های ایرانی میباشد. البته باید بدانید که این نوع کابینت قیمت بالاتری نسبت به سایر کابینت ها دارد و این موضوع از معایب این کابینت است.

در این کابینت همانند بقیه ی کابینت ها از مغزی MDF  استفاده می شود با این تفاوت که MDF  استفاده شده در کابینت انزو ضخیم تر است. سپس برای رنگ آمیزی از رنگ های پلی استر و پلی اورتان بر روی کابینت استفاده می شود.

طرح این کابینت از سبک نئوکلاسیک پیروی می کند; به زبان ساده تر طرح های مدرن با ویژگی های کلاسیک ترکیب می شوند. این سبک مخصوص کسانی است که به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود هستند  و تفاوت بزرگ این سبک با سبک کلاسیک این است که در سبک کلاسیک فقط از رنگ های سفید و بسیار روشن استفاده می شود. همچنین مزیت سبک نئوکلاسیک این است که هیچ محدودیتی در استفاده از تزئینات و رنگ ها و مواد مختلف ندارد.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه انزو:

مزایا و معایب کابینت های انزو

این نوع کابینت نیز مانند کابینت های دیگر از مزایا و معایبی برخوردار است که دانستن آنها قبل از انتخاب الزامیست.

مزیت های کابینت انزو:

 • مزایای کابینت های انزو با رنگ های استفاده شده بر روی آن قابل مقایسه می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

معایب کابینت انزو:

 • قیمت بالا : این کابینت نسبت به سایر کابینت ها قیمت بالاتری داشته و قیمت بالای آن به چند دلیل می باشد از جمله : گران قیمت بودن رنگ کاری این سبک ازکابینت و استفاده از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت برای تولید کابینت و همچنین نیاز به داشتن محیط کارگاهی مناسب برای تولید می باشد.
 • نظافت سخت تر نسبت به سایر کابینت ها : بدلیل استفاده از رنگ در این نوع کابینت نظافت آن کمی مشکل بوده و همچنین باید از شوینده ی ملایم و مناسب استفاده شود.
 • وزن بالا : همانطور که گفته شد ضخامت MDF استفاده شده در مغزی این نوع کابینت بیشتر از سایر کابینت ها است و همین موضوع باعث بالا رفتن وزن محصولات میشود و در محصولاتی مانند درب این سنگینی در مرور زمان باعث خراب شدن لولا می شود.
 • طولانی بودن فرایند ساخت: بدلیل فرایند خاص و رنگ کاری خاص این نوع کابینت , فرایند ساخت آن طولانی تر خواهد بود.

انواع مدل کابینت انزو

انواع کابینت های انزو در رنگ های سفید و ...

از لحاظ ظاهری کابینت های انزوتقزیبا شبیه به هم هستند. تفاوت اصلی طرح های مختلف کابینت انزو در انتخاب نوع ابزاری است که برای فرم دهی درب ها و نماهای آن استفاده شده است.

کابینت انزو را به 3 دسته ی زیر تقسیم بندی می کنند:

 • کابینت انزو پولیشی : این مدل از کابینت انزو قیمت بالایی دارد با این وجود بسیار مورد پسند بوده و طرفداران زیادی دارد. در این کابینت درواقع مانند یک لایه ی ضخیم بر روی رنگ عمل می کند و نه تنها باعث استحکام کابینت ها می شود بلکه شفافیت و درخشندگی زیادی به کابینت ها می بخشد.
  پولیش کابینت انزو با رنگ های پلی استر یا پلی اورتان ترکیب می شوند  و ترمیم خط و خش روی کابینت را آسان می سازد. همچنین این رنگ ها پایداری بالایی در مقابل اشعه UV  دارند.

 • کابینت انزو با رنگ پلی اورتان مات یا براق: این نوع از کابینت انزو قیمت مناسب تری نسبت به کابینت پولیشی دارد. البته از لحاظ ظاهر بسیار مشابه کابینت پولیشی است و همان شفافیت و درخشندگی را دارد با این تفاوت که در این نوع کابینت ضخامت پولیش بیشتر از رنگ است و باعث ماندگاری و استحکام بیشتر کابینت می شود.
  همچنین رنگ پلی اورتان مقاومت بالایی نسبت به رطوبت و تابش نور خورشید و ضربه و خراش دارد.

 • کابینت انزو با رنگ پلی استر یا نیم پلی استر:رنگ پلی استر در هر دو طرح براق و مات قابل اجرا هستند. البته نوع براق این رنگ طرفداران بیشتری دارد.
  تفاوت این رنگ با رنگ پلی اورتان در مدت زمان اجرای کار است زیرا که پلی اورتان زودتر از پلی استر خشک میشود.
  رنگ نیم پلی استر نیز از دسته رنگ پلی استر بوده با این تفاوت که مات تر از پلی استر می باشد و ارزان قیمت تر است.
  از مزیت های رنگ پلی استر در کابینت های انزو می توان به براق و صیقلی بودن و همچنین ضد خش و مقاوت وتنوع رنگی بالا اشاره نمود.

مقایسه کابینت انزو با سایر کابینت ها:

مقایسه کابینت های انزو سفید رنگ براق

کابینت انزو با روکش PVC شباهت زیادی به کابینت وکیوم یا ممبران دارد و معمولا با این نوع کابینت مقایسه می شود.

کابینت انزو نیز مانند کابینت وکیوم است با این تفاوت که :

 • ضخامت MDF  در مغزی کابینت انزو ضخیم تر از کابینت وکیوم است.
 • ضخامت روکش در کابینت انزو ضخیم تر از روکش وکیوم است.
 • قطر لبه های کابینت انزو کمتر از قطر لبه های کابینت وکیوم است ( بدلیل تراش با دستگاه CNC)
 • از لحاظ قیمت نیز بدلیل متریال استفاده شده در کابینت انزو, این کابینت قیمت بالاتری نسبت به کابینت وکیوم دارد.
 • از لحاظ تنوع رنگی کابینت های انزو از تنوع رنگی کمتری برخوردار بوده درحالیکه     کابینت های وکیوم رنج رنگی بالایی دارند.

مدل های متنوع کابینت ممبران شامل : طرح چوب , طرح های مدرن و .. که در ادامه نمونه کارها مشاهده خواهید کرد.

به بالای صفحه بردن