کابینت آشپزخانه انزو

تولید و نصب کابینت آشپزخانه انزو

کابینت انزو در واقع نامی است که بر روی تمام محصولاتی که در ایران مانند طرح های شرکت Zentique  (واقع در ایتالیا) تولیدمی شوند, گذاشته اند. در واقع این اسم از روی این شرکت برداشته شده است درحالیکه هیچ یک از محصولات این شرکت وارد ایران نمیشوند و صرفا با داشتن تشابه شکل کابینت ها آن را انزو می نامند. شرکت کارابینت با جدیدترین و البته خاص ترین طرح های کابینت آشپزخانه انزو خدمات ارائه میکند . دیزاین آشپزخانه ، طراحی و تولید و نصب کابینت انزو را با کارابینت بسپارید

کارشناس کارابینت 

09123639117

جدیدترین مدل کابینت انزو 

شاید هنوز برای کابینت این نسل کابینت جا افتاده نباشد چرا که شرکت های زیادی نیستند که در زمینه تولید این سبک کابینت  فعالیت دارند  . کارابینت ساخت تخصصی کابینت انزو را حدود 5 سال است آغاز کرده و اکنون جدیدترین مدل های کابینت انزو را وارد خانه ها کرده است . جهت سفارش و درخواست کارشناسی آشپزخانه خود برای نصب کابینت انزو با ما تماس بگیرید و یک ایده جدید تحویل بگیرید

مطرح شدن کابینت انزو

این کابینت بدلیل داشتن کیفیتی بالا و طراحی متفاوت خیلی سریع ترند شد و در سراسر دنیا تبدیل به یک برند مطرح و پرفروش شد.

همچنین در ایران شرکت و یا نمایندگی با این نام نیز وجودندارد و برای ما این نوع کابینت درواقع مانند تمامی  کابینت های دیگر بوده و صرفا روکشی متفاوت با هایگلاس و ممبران و.. دارد.

البته باید بدانید که شرکت Zentique منحصرا برای تولید کابینت و کمد نبوده  بلکه تمامی اکسسوری های منزل را شامل می شود مانند: میز, صندلی,کابینت,کمد و حتی ساعت و ..

 شاید خالی از لطف نباشد سری به وبسایت این شرکت بزنید(Zentique.com) و محصولات خاص این برند را ببینید.
طرح کابینت انزو از سبک نئوکلاسیک پیروی می کند. به این معنا که ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است و همین ویژگی خاص کابینت انزو آن را با بقیه ی کابینت ها متفاوت می سازد.

در ادامه به طرح ها و رنگ های مختلف کابینت انزو کی پردازیم.

 بهترین رنگ کابینت ام دی اف

ساختار کابینت انزو

کابینت انزو یکی از انواع کابینت های منتخب در آشپزخانه های ایرانی میباشد. البته باید بدانید که این نوع کابینت قیمت بالاتری نسبت به سایر کابینت ها دارد و این موضوع از معایب این کابینت است.

در این کابینت همانند بقیه ی کابینت ها از مغزی MDF  استفاده می شود با این تفاوت که MDF  استفاده شده در کابینت انزو ضخیم تر است. سپس برای رنگ آمیزی از رنگ های پلی استر و پلی اورتان بر روی کابینت استفاده می شود.

طرح این کابینت از سبک نئوکلاسیک پیروی می کند; به زبان ساده تر طرح های مدرن با ویژگی های کلاسیک ترکیب می شوند. این سبک مخصوص کسانی است که به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود هستند  و تفاوت بزرگ این سبک با سبک کلاسیک این است که در سبک کلاسیک فقط از رنگ های سفید و بسیار روشن استفاده می شود. همچنین مزیت سبک نئوکلاسیک این است که هیچ محدودیتی در استفاده از تزئینات و رنگ ها و مواد مختلف ندارد.

طرح های جدید کابینت های گلاس
مزایا و معایب کابینت های انزو

ساختار کابینت انزو

کابینت انزو یکی از انواع کابینت های منتخب در آشپزخانه های ایرانی میباشد. البته باید بدانید که این نوع کابینت قیمت بالاتری نسبت به سایر کابینت ها دارد و این موضوع از معایب این کابینت است.

در این کابینت همانند بقیه ی کابینت ها از مغزی MDF  استفاده می شود با این تفاوت که MDF  استفاده شده در کابینت انزو ضخیم تر است. سپس برای رنگ آمیزی از رنگ های پلی استر و پلی اورتان بر روی کابینت استفاده می شود.

طرح این کابینت از سبک نئوکلاسیک پیروی می کند; به زبان ساده تر طرح های مدرن با ویژگی های کلاسیک ترکیب می شوند. این سبک مخصوص کسانی است که به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود هستند  و تفاوت بزرگ این سبک با سبک کلاسیک این است که در سبک کلاسیک فقط از رنگ های سفید و بسیار روشن استفاده می شود. همچنین مزیت سبک نئوکلاسیک این است که هیچ محدودیتی در استفاده از تزئینات و رنگ ها و مواد مختلف ندارد.

سفارش کابینت آشپزخانه ممبران
انواع کابینت های انزو در رنگ های سفید و ...

مزایا و معایب کابینت انزو

 • این نوع کابینت نیز مانند کابینت های دیگر از مزایا و معایبی برخوردار است که دانستن آنها قبل از انتخاب الزامیست.
 • مزایای کابینت های انزو با رنگ های استفاده شده بر روی آن قابل مقایسه می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.
 •  
 • قیمت بالا : این کابینت نسبت به سایر کابینت ها قیمت بالاتری داشته و قیمت بالای آن به چند دلیل می باشد از جمله : گران قیمت بودن رنگ کاری این سبک ازکابینت و استفاده از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت برای تولید کابینت و همچنین نیاز به داشتن محیط کارگاهی مناسب برای تولید می باشد.
 • نظافت سخت تر نسبت به سایر کابینت ها : بدلیل استفاده از رنگ در این نوع کابینت نظافت آن کمی مشکل بوده و همچنین باید از شوینده ی ملایم و مناسب استفاده شود.
 • وزن بالا : همانطور که گفته شد ضخامت MDF استفاده شده در مغزی این نوع کابینت بیشتر از سایر کابینت ها است و همین موضوع باعث بالا رفتن وزن محصولات میشود و در محصولاتی مانند درب این سنگینی در مرور زمان باعث خراب شدن لولا می شود.
 • طولانی بودن فرایند ساخت: بدلیل فرایند خاص و رنگ کاری خاص این نوع کابینت , فرایند ساخت آن طولانی تر خواهد بود.
تولید و نصب کابینت نئوکلاسیک
انواع کابینت های انزو در رنگ های سفید و ...

انواع کابینت آشپزخانه انزو

 • از لحاظ ظاهری کابینت های انزوتقزیبا شبیه به هم هستند. تفاوت اصلی طرح های مختلف کابینت انزو در انتخاب نوع ابزاری است که برای فرم دهی درب ها و نماهای آن استفاده شده است.

  کابینت انزو را به 3 دسته ی زیر تقسیم بندی می کنند:

 • کابینت انزو پولیشی : این مدل از کابینت انزو قیمت بالایی دارد با این وجود بسیار مورد پسند بوده و طرفداران زیادی دارد. در این کابینت درواقع مانند یک لایه ی ضخیم بر روی رنگ عمل می کند و نه تنها باعث استحکام کابینت ها می شود بلکه شفافیت و درخشندگی زیادی به کابینت ها می بخشد.
  پولیش کابینت انزو با رنگ های پلی استر یا پلی اورتان ترکیب می شوند  و ترمیم خط و خش روی کابینت را آسان می سازد. همچنین این رنگ ها پایداری بالایی در مقابل اشعه UV  دارند.
 • کابینت انزو با رنگ پلی اورتان مات یا براق: این نوع از کابینت انزو قیمت مناسب تری نسبت به کابینت پولیشی دارد. البته از لحاظ ظاهر بسیار مشابه کابینت پولیشی است و همان شفافیت و درخشندگی را دارد با این تفاوت که در این نوع کابینت ضخامت پولیش بیشتر از رنگ است و باعث ماندگاری و استحکام بیشتر کابینت می شود.
  همچنین رنگ پلی اورتان مقاومت بالایی نسبت به رطوبت و تابش نور خورشید و ضربه و خراش دارد.
 • کابینت انزو با رنگ پلی استر یا نیم پلی استر:رنگ پلی استر در هر دو طرح براق و مات قابل اجرا هستند. البته نوع براق این رنگ طرفداران بیشتری دارد.
  تفاوت این رنگ با رنگ پلی اورتان در مدت زمان اجرای کار است زیرا که پلی اورتان زودتر از پلی استر خشک میشود.

  رنگ نیم پلی استر نیز از دسته رنگ پلی استر بوده با این تفاوت که مات تر از پلی استر می باشد و ارزان قیمت تر است.

  از مزیت های رنگ پلی استر در کابینت های انزو می توان به براق و صیقلی بودن و همچنین ضد خش و مقاوت وتنوع رنگی بالا اشاره نمود.
طراحی و تولید کابینت انزو
مقایسه کابینت های انزو سفید رنگ براق

کابینت انزو وکیوم

کابینت انزو با روکش PVC شباهت زیادی به کابینت وکیوم یا ممبران دارد و معمولا با این نوع کابینت مقایسه می شود.

کابینت انزو نیز مانند کابینت وکیوم است با این تفاوت که :

 • ضخامت MDF  در مغزی کابینت انزو ضخیم تر از کابینت وکیوم است.
 • ضخامت روکش در کابینت انزو ضخیم تر از روکش وکیوم است.
 • قطر لبه های کابینت انزو کمتر از قطر لبه های کابینت وکیوم است ( بدلیل تراش با دستگاه CNC)
 • از لحاظ قیمت نیز بدلیل متریال استفاده شده در کابینت انزو, این کابینت قیمت بالاتری نسبت به کابینت وکیوم دارد.
 • از لحاظ تنوع رنگی کابینت های انزو از تنوع رنگی کمتری برخوردار بوده درحالیکه     کابینت های وکیوم رنج رنگی بالایی دارند.

مدل های متنوع کابینت ممبران شامل : طرح چوب , طرح های مدرن و .. که در ادامه نمونه کارها مشاهده خواهید کرد.

کابینت انزو چیست ؟

کابینت انزو چیست ؟

دکور آشپزخانه از مهمترین طراحی های هر خانه ای است کابینت های آشپزخانه در انواع مدل ها ، رنگ ها ، و سبک های مختلف ساخته می شوند طرح های زیادی در این زمینه وجود دارد و همچنین جنس های مختلفی که هر یک دارای مزایا و معایبی می باشند یکی از این مدل ها با نام کابینت انزو شناخته می شوند در واقع می توان گفت از جدیدترین و مدرنترین نوع دکوراسیون هستند که امروزه محبوبیت بالایی در بین مردم دارند این نوع کابینت ها محصولی ایتالیایی است و نام انزو برگرفته از شرکت تولید کننده Zentidue است این شرکت یکی از معتبرترین تولید کننده های کابینت است  و در کشور ما این مدل از کابینت ها با عنوان انزو تولید و عرضه می شوند و به عنوان محصولی جدید و کارآمد با سبک نئوکلاسیک به فروش می رسد

ضخامت استاندارد کابینت انزو

کابینت ها در ضخامت های استاندارد 25 میلی متر تولید می شوند اما درب های کابینت های رایج در بازار با ضخامت 16 میلی متر هستند بنابراین با ورود انها طرفداران زیادی را به دور خود جمع کرده و هر روزه بر تعداد متقاضیان آنها افزوده می شود این در حالی است که تمامی شرکت های تولید کننده داخلی نمی توانند در تولید کابینت انزو با کیفیت مناسب فعالیت کنند زیرا ساخت آنها نیاز به ماشین آلات و پیشرفته  دارند که تهیه آنها از لحاظ قیمت کاری پرهزینه است از طرفی محیط مناسبی برای رنگ آمیزی نیاز است که این کار نیز نیاز به فضای باز دارند و تهیه ان هزینه بر است

کابینت های انزو هم اکنون در کشور ما توسط شرکت های مختلفی در حال تولید است و با برند های انزو به فروش می رسانند این در حالی است شرکت انزو در ایتالیا است و هیچ نمایندگی در کشور ما ندارد بنابراین اگر تصمیم به خرید کابینت انزو دارید به شرکت های معتبر مراجعه کنید

 

مزایا و معایب کابینت انزو

مزایا و معایب کابینت انزو

اگرچه کابینت انزو (پولیشی) از لوکسترین و بهترین و پرطرفدارترین نوع کابینت های جدید است اما آنها همانند انواع کابینت ها دارای معایب و مزایای است که با آشنایی آنها می توانید انتخواب بهتری داشته باشید با اینکه ویژگی ها و مزایای کابینت پولیشی بسی بیشتر از معایب آن است اما بهتر است با برخورداری از معایب و مزایای کابینت انزو بیشتر آشنا بشوید

ضخامت کابینت

با توجه به ضخامت درب ها که 25 سانتی متر است قابلیت ابزارخوری بیشتری دارند حتی می توان گفت عمق زیاد درب ها به خاطر حکاکی و عمیق بودن ابزارها است که روی درب ها قرار می گیرند

رنگ کابینت ها

در کابینت های ماقبل از انرو رنگ براق فقط در کابینت هایگلاس وجود داشد اما امروزه در کابینت های انزو به خاطر استفاده از رنگ پولیشی قابلیت براق بودن را دارند در ساخت کابینت انزو از سه نوع رنگ پلی اورتان ، پلی استر و پولیشی استفاده می کنند

جنس مناسب  کابینت  انزو

با توجه به ضخامت کابینت که 25 میلی متر است و عمق زیادی دارند بنابراین از ورق های ام دی اف مرغوب و با کیفیت بالا استفاده می شود زیرا مقاومت بالا با عدم شکستگی و ترک خوردن در کار روبرو خواهد شد

چند مدل کابینت انزو تولید میشود ؟

انواع کابینت انزو

کابینت های انزو یکی ازمدرنترین نوع کابینت بین محصولات اخیر هستند با اینکه در ظاهر تفاوت های زیادی با هم ندارند و تنها تفاوت آنها شلوغ بودن و ساده بودن طرح آنها است همچنین از لحاظ ابزار خوری و فرم دهی به علت ضخامت بالای درب کابینت ها قابلیت های زیادی دارند و متناسب برای نماسازی ایجاد فضایی جذاب و دلنشین هستند کابینت انزو محصولی ایتالیایی بوده و از نظر استحکام و مقاومت در سطح بالایی قرار دارند از دیگر تفاوت های انواع کابینت انزو نوع روکش های آنها است زیرا می توان انواع کابینت انزو معمولا با روکش رنگ و روکش وکیوم ممبران شناخته می شوند که هر یک مزایا و معایبی دارند اما در کل کابینت انزو با روکش رنگ شده مقاومت و طول عمر بیشتری نسبت به نوع روکش شده از جمله روکش پولیشی دارند

کابینت انزو با پوشش پلی اورتان

رنگ پلی اورتان مقاومت بالاتری نسبت به سایر رنگ ها دارند زیرا آنها با قرار گرفتن در برابر تابش مستقیم نور خورشید ، رطوبت و ضربات دارند همچنین هنگام رنگ پاشی از چسبندگی بالایی برخوردار بوده خیلی زود خشک می شوند و پس از خشک شدن سطح براق و زیبا را ایجاد می کنند که شبیه کابینت های پولیشی می شوند با این تفاوت که رنگ پولیش فقط ضخیم تر و مقاوم تراز پلی اورتان است همین ویژگی ها باعث کاربرد گسترده آنها شده است

کیفیت پلی اورتان

کابینت انزو با پوشش پلی اورتان دارای رنگی براق  با کیفیت بالا است اگرچه امروزه شرکت های داخلی زیادی در زمینه تولید این دسته از کابینت فعالیت دارد که از لحاظ کیفی گاهی بهتر از نوع وارداتی هستند اما برند گنج ترکیه یک محصول شناخته شده و با کیفی است همچنین قیمت بالای نیز خواهند داشت به طوری که اکثر شرکت ها برای تولید محصولات خود با برند انزو از رنگ های تولیدی این شرکت به کار می برند

ویژگی های انزو با رنگ پلی اورتان

 • مقاومت بالای رنگ در برابر ضربات و خراشیدگی
 • ماندگاری بالای رنگ
 • قیمت مناسب در مقابل کابینت پولیشی

کابینت انزو با روکش پولیشی

کابینت های پولیشی متشکل از ام دی اف خام  و رنگ پولش که ترکیبی از پلی استر و پلی اورتان است این رنگ به شکل مایع  و خمیر است که در مرحله اخر پس از رنگ آمیزی درب ها روی سطح کار را با آن می پوشانند با این روش علاوه بر زیبایی مقاومت کار را بالاتر می برند این مواد همانند لاک بر روی سطح کابینت ها ماده و مانع از نفوذ رطوبت و حشرات در بافت کابینت می شود

کیفیت کابینت پولیشی

 • مقاومت بالا در برابر خراش ها
 • مانع از نفوذ حشرات و رطوبت دارای سطحی شفاف و براق
 • مقاومت در برابر اشعه UV
 • قابلیت بازسازی و ترمیم

کابینت انزو با روکش پلی استر

رنگ پلی استر رنگی شفاف با غلظت بالا است و در مدت زمان بیشتر حشک می شوند آنها در دو دسته مات و براق تقسیم می شوند و به علا مقاوم بودن آنها در مقابل نور آفتاب و رطوبت آشپزخانه ها و ساییدگی طرفداران زیادی دارند کابینت انزو با رنگ پلی استر با پلی اوتان تفاوت زیادی ندارند همچنین از لحاظ قیمت یکسان می باشند و تنها تفاوت این دو در سرعت اجرای رنگ آنها است که پلی اورتان با سرعت بیشتری رنگ آن اجرا می شود همچنین پلی استر با تنوع رنگ بیشتری تولید می شوند