کابینت نئوکلاسیک

کابینت, از اجزای مهم آشپزخانه, نه تنها برای پر کردن فضا استفاده می شود, بلکه از لحاظ زیبایی نیز بسیار اهمیت دارد و تکمیل کننده ی آشپزخانه ی شما می باشد. یکی از انواع کابینت های پرطرفدار امروزه, کابینت های نئوکلاسیک, می باشند. 

همین حالا با ما تماس بگیرید

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

نمای گوشه از آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک سفید

 کابینت نئو کلاسیک الگو گرفته از طرح های قرن 18و19اروپایی است والمان های مربوط به آن دوران در ساخت این نوع کابینت دیده   می شود. اما, یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کابینت ها آن است که وابستگی زمانی ندارند بدین منظور که نه از سبک های قدیمی تر نشآت گرفته اند و نه منحصرا از طرح های مدرن و امروزی. خالق این سبک ,رابرت آدام,  یک معمار اسکاتلندی بوده است; وی با افزودن جزئیاتی به سبک کلاسیک, سبک نئوکلاسیک را خلق کرد. کابینت نئو کلاسبک در واقع همان کابینت هایی هستند با سبک کلاسیک, که با تغییر در جزئیات آن ها, به سمت سبک مدرن رفته اند و نسل جدیدی از کابینت ها را ساخته اند. این کابینت ها که از سبک نئوکلاسیک پیروی می کنند طراحی ساده تری نسبت به کابینت هایی با سبک کلاسیک دارند و بسیار مناسب برای افرادی هستند که هم سبک کلاسیک و هم سبک مدرن را می پسندند.

 در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های کابینت نئوکلاسیک آشنا سازیم و نمونه کارهایی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین می توانید مقاله ی سبک نئو کلاسیک را نیز در اینجا مشاهده کنید و با چگونگی اجرای آن در منزل آشنا شوید

ویژگی های کابینت های نئو کلاسیک:

گوشه ای از آشپزخانه با جزیره با کابینت نئوکلاسیک آبی
 • از ویژگی های بارز آن تلفیق شدن سبک مدرن وسبک کلاسبک در طراحی ابن نوع کابینت میباشد و این کابینت را به یکی از محبوب ترین کابینت های حال حاضر تبدیل کرده است. این سبک ظاهری شیک و خاص به آشپزخانه شما می بخشد.
 • این سبک از کابینت تلفیقی از طرح های کشور فرانسه و یونان می باشد.
 • این سبک دارای طراحی های شیک و لوکس می باشد.
 • در این سبک کابینت رنگ ها ملایم تر و سردتر مانند رنگ طوسی, ترکیب آبی و طوسی, کرمی وسبز روشن انتخاب  می شوند و طرح ها ساده تر و ظریف تر اجرا میشوند و تنها در اینصورت این سبک به وجود خواهد آمد. کابینت های نئوکلاسیک با طرح های شلوغ و پررنگ همخوانی ندارند پس این سبک برای علاقه مندان به طرح های شلوغ مناسب نیست.
 • کابینت های نئوکلاسیک محدود به فضاهای بزرگ نمی شوند, هرچند که جلوه ی بهتری در فضاهای بزرگ تر دارند, اما در فضاهای کوچک نیز قابل اجرا هستند.
 • در طراحی کابینت نئوکلاسیک از خطوط منحنی و ساده به وفور دیده می شود و یکی از مشخصه های مهم آن ها وجود تقارن در این طرح ها است.
 • معمولا برای این نوع کابینت از مغزی ام دی اف برای کاهش هزینه ها استفاده می کنند ولی متریال دیگر مانند چوب و یا ام دی اف با روکش چوب و یا تمام ام دی اف نیز قابل اجرا هستند.
 • معمولا رنگ هایی که برای کابینت نئو کلاسیک استفاده می شود مات هستند و جلوه ای ویژه و خاصی به آشپزخانه می دهند.
 • کابینت های نئوکلاسیک بسیار جا دار و بزرگ ساخته می شوند.
 • دستگیره های این نوع کابینت از جزئیات مهم نئوکلاسیک هستند و تکمیل کننده ی طرح می باشد و طراحی زیبا و ساده ای دارند مانند دستگیره های منحنی شکل.
 • بدلیل متفاوت بودن طرح این کابینت با باقی کابینت ها, معمولا چند کابینت را با درب شیشه ای می سازند و باچیدن وسایل تزئینی به زیبایی آشپزخانه افزوده خواهد شد.
 • جزئیات در این سبک حرف اول را می زند و شما تقریبا در تمامی آشپزخانه های با سبک نئوکلاسیک شاهد ریزترین جزئیات هستید.

قیمت کابینت نئوکلاسیک:

آشپزخانه ا کابینت نئوکلاسیک سفید و جزیره

قیمت گذاری بر روی کابینت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله ی آن ها انتخاب جنس بدنه , درب و روکش کابینت و همچنین انتخاب دستگیره و … می باشد.

جنس بدنه و درب کابینت ها می تواند از چوب باشد ولی قیمت بالاتری دارد به همین دلیل معمولا ام دی اف را برای بدنه ی کابینت ها انتخاب می کنند زیرا که قیمت بسیار پایین تری نسبت به چوب دارند. پس از استفاده از مغزی مناسب, روکش مناسب است که شکل نهایی را به شما خواهد داد.

همانطورکه می دانید, دستگیره های کابینت نیز از تنوع زیادی برخوردارند و قیمت گذاری نهایی با انتخاب دستگیره مورد نظر انجام خواهد شد.

مدل های جدید کابینت نئوکلاسیک

مدل های متنوع کابینت ممبران شامل : طرح چوب , طرح های مدرن و .. که در ادامه نمونه کارها مشاهده خواهید کرد.

به بالای صفحه بردن