درب شیشه ای کابینت

درب شیشه ای کابینت

طراح و اجرای انواع ویترین شیشه ای آشپزخانه ، درب شیشه ای کابینت ،  و کلی نمای شیک و قاب های جادار مخصوص اکسسوری ها توسط کارابینت ارائه میشود . چنانچه قصد دارید  به کابینت آشپزخانه خود تنوع ببخشید کلی نمای شیشه ای جذاب برای  دکور آشپزخانه شما عزیزان در نظر داریم   .  جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید .

پروفیل درب شیشه ای کابینت

اخیرا درب های شیشه ای در کابینت و کمد دیواری جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است . در طراحی مدرن و ترند شده سال اخیر استفاده از پروفیل درب شیشه ای بسیار دیده می شود. درب شیشه به خاطر نوع ساختار به روز خود جلوه بسیار لوکسی به آشپزخانه و کمد دیواری میدهد. استقبال مشتریان از این مدل درب ها باعث شده که انواع مختلف آن در کشور تولید و عرضه شود و جزه محصولات پر فروش مجموعه کارابینت قرار بگیرد.

در این مقاله به بررسی کامل این مدل درب ها و معایب و مزایای آن می پردازیم و مهم ترین نکات درباره نحوه ساخت و استفاده از این المان در طراحی کابینت و کمد دیواری را بیان میکنیم. با استفاده از پروفیل درب شیشه ای  زیبایی کابینت آشپزخانه و کمد دیواری خود را دو چندان کنید.

پروفیل درب شیشه ای چیست ؟

پروفیل درب شیشه ای از جنس آلومینیوم ساخته شده و در مقاطع مختلف و دارای رنگ بندی متنوع به مشتری عرضه می شود . پروفیل درب شیشه ای به صورت قابی پنهان دور شیشه را می پوشاند که همین مخفی بودت باعث زیبایی این درب شیشه ای می شود. در بعضی پروفیل های درب شیشه ای شیشه رو روی پروفیل چسبیده و برخی از این پروفیل ها دارای لبه ای به پهنای 4 تا 6 میلیمتر بوده که شیشه داخل این لبه قرار میگیرد.پروفیل درب شیشه ای در دو نوع تخت و لبه دار تولید میگردد.

در پروفیل درب شیشه ای دارای لبه شیشه داخل شیار تعبیه شده قرار گرفته و باعث ایمنی هر چی بیشتر درب شیشه ای کابینت می گردد، چرا که این لبه از دور تا دور شیشه در برابر ضربه محاظت میکند. شیشه مورد استفاده در اکثر درب های شیشه ای با ضخامت 4 میل می باشدکه این ضخامت در درب های شیشیه ای با پروفیل تخت تا 6 میل نیز افزایش می یابد . انتخاب شیشه 4 میل برای درب های شیشه ای باعث سبک تر شدن آن نیز می شود.

ابعاد مقطع پروفیل درب شیشه ای 18 میلیمتر در 40 میلیمتر می باشد که با استفاده از لولا گازور 35 میلیمتر قابل نصب است. ضخامت درب به همراه شیشه مثل درب های ام دی اف معمول مورد استفاده در کابینت است که در هنگام نصب کنار بقیه درب های کابینت آشپزخانه و کمد دیواری مشکلی ایجاد نکند. پروفیل درب شیشه ای با رنگ استاتیک کوره ای به رنگ های مشکیف سفید و شامپاینی تولید می شود.

برای جلوه هر چه بیشتر پروفیل درب شیشه ای شما میتوانید یونیت یا بدنه کمد دیواری خود را با استفاده از ام دی اف های رنگی و یا طرح چوب ساخته و با نورپردازی داخل یونیت کاملا داخل کابینت و یا کمد دیواری خود را مشاهده کنید. این مقوله باعث شده که استفاده ار درب شیشه ای کابینت به عنوان ویترین در کابینت آشپزخانه مورد نوجه قرار بگیرد. همچنین استفاده از درب شیشه ای در کمد دیواری با استفاده از نور پردازی میتواند این انتخاب رو شما بدهدکه بدون باز کردن درب کمد به راحتی داخل کمد را مشاهده کنید . با خاموش کردن نورپردازی داخل کمد یا کابینت آشپزخانه شما دیدی نسبت به داخل کمد نخواهید داشت.

کلاف درب شیشه ای کابینت با استفاده از قطعاتی به نام کرنر یا کنجی مونتاژ شده که بیننده از نما و کنار کار یه هیچ عنوان جای پیچ ها را مشاهده نمیکند. درب کابینت شیشه ای از به روز ترین عناصر مورد استفاده در کابینت آشپزخانه است.

پروفیل درب شیشه ای کابینت یک فریم فلزیست که به جای درب کابینت آشپزخانه و کمد دیواری مورد استفاده قرار میگیرد  .  این پروفیل در رنگ بندیهای متفاوت و سایز  و طرح های متفاوت ارائه میگردد  که در نمای آشپزخانه سبکی بسیار جذاب و متنوع را خلق کرده است . برای درک بهتر درب شیشه ای کابینت باید به اهمیت شیشه در نمای دکور آشپزخانه توجه کرد که این متریال از گذشته تا کنون اهمیت بالایی در زیبایی ظاهری سازه ها داشته است .

انواع درب شیشه ای کابینت

معمولا دو نوع درب های شیشه خور پروفیل چوبی و پروفیل آلومینیومی کابینتی وجود دارد   که  امروزه بیشتر درب پروفیلی آلومینیومی را ترجیح میدهند  و در ادامه ویژگیهای  این درب ها را شرح میدهیم . درب پروفیلی شیشه ای کابینت ها نیز دو نوع است  :

  1. درب های پروفیلی فریم لس  که بدون دستگیره هستند 
  2. دربهای پروفیلی دستگیره دار

شماره کابینت ساز در کرج

آیا درب شیشه ای کابینت خطر  شکستن زود هنگام ندارند  ؟

خیر ، طبیعتا  تولید کنندگان میدانند که دکور آشپزخانه حساس و امنیت آن باید بالا باشد . ازین رو برای شیشه درب کابینت که داخل پروفیل ها فیت میشود یک فریم آلومینیومی  مسلح به یک لایه ضربه گیر  استفاده میشود  که هم زیبایی فریم حفظ شود و هم از شیشه محافظت میگردد .

آیا فریم درب شیشه ای فلزی دیده میشود  ؟

شاید تصور کنید که این فریم ها نمای جالبی برای دکور آشپزخانه مخصوصا قسمت نمای کابینت ها ندارند . اما جالب است بدانید که پروفیل درب شیشه های فلزی نوعی فریم مخفی هستند و از بیرون چیزی  تحت عنوان شیار ، بریدگ های فلز و فرورفتگی های نامنظم به چشم نمیخورد  و  بسیار جذاب هستند . 

زاویه لولای درب کابینت شیشه ای چند است  ؟

زاویه 45 درجه که برای این درب ها مرسوم نیست و لزومی به استفاده از آن نداریم . اما درب شیشه ای معمولا روی دو لولای 90 درجه  و 165 درجه (درب هایی که میخواهیم تقریبا کامل باز شوند ) باز و بسته میشود .

تولیدی میز تلویزیون در کرج

پروفیل درب شیشه ای ضد خش  است  ؟

قابلیت دیگر این فریم های الومینیومی مقاومت بالا به خط و خش ، ضربات جانبی ، برخورد  با اجسام تیز و فشار  میباشد .

آیا پروفیل درب شیشه ای کابنیت ضد آب است  ؟

آلومینیوم متریالی کاملا ضد آب است . ما تضمین میکنیم که هیچ متریالی بجز آلومینیوم در پروفیل های  درب شیشه ای بکار نرفته و میتوانید با خیالی آسوده آنها را شستشو دهید بدون اینکه نگران زنگ آهن ، پوسیدگی و تغییر شکل ظاهری  آن باشید .

درب شیشه ای کابینت را آماده میفروشند  ؟

درب های آماده کلاف شده شیشه ای کمد دیواری و کابینت آشپزخانه در ابعاد خاصی به صورت آماده موجود بوده و میتوانید بخرید اما برای نمای کابینت آشپزخانه خود که از یونیت های متفاوتی تولید شده است باید به کابینت ساز سفارش دهید تا طبق اندازه های یونیت ها درب شیشه ای کلاف کند   . کارابینت در خدمت شماست با تولید و نصب انواع درب شیشه ای کابینت با ضمانت کیفیت

درب شیشه ای به چه صورت باز میشود  ؟

طبیعتا ما دو نوع درب کابینت ریلی و یا لولا بازشو داریم . ساخت درب شیشه ای کابینت هم برای درب های لولایی طراحی میشود هم برای درب های ریلی 

درب شیشه ای کابینت چگونه کلاف میشود  ؟

  • اندازه برداری قاب مورد نیاز انجام میشود
  • قاب کلاف دربهای شیشه ای از قسمت سر و ته  به اصلاح فارسی میشوند (با  زاویه 45 درجه برش میخورند )
  • زاویه خور ها توسط فیتینگ کنجی فلزی فریم را تشکیل میدهند  (یک طرف پروفیل کوچک را بعد از جا  انداختن شیشه درب کابینت  فیت میکنند )

نکته  : برای کلاف درب شیشه ای پروفیلی به جای پیچ از چسب نیز میتوان استفاده کرد که معمولا چسب آکواریوم مشکی  (برای پروفیل مشکی) یا بی رنگ  (برای پروفیل های رنگی )پیشنهاد میشود  .

جای لولا گازور درب شیشه ای  پروفیلی را چگونه سوراخ میکنند  ؟

تقریبا مثل درب های چوبی کابینت از گوشه ها چیزی بین  2.5 تا 3.5 میلیمتر فاصله لحاظ میشود  تا درب کامل بسته شود و لولا روی درب پیچ میشود   . 

ضخامت شیشه درب شیشه ای کابینت چقدر است  ؟

معمولا از شیشه ای 4 تا 6 میل استفاده میشود 

پروفیل های درب شیشه ای کابینت چند متری هستند  ؟

معمولا چیزی که در بازار رایج است پروفیل ها در شاخه های 3 ، 4 یا 6 متری بسته بندی میشوند  .

شیشه های درب کابینت در چه رنگ هایی موجود است    ؟

رنگ بندی های ساده ، دودی ، برنز ، آینه ای و مشکی رنگ هایی هستند که در ساخت درب شیشه ای کابینت استفاده میشوند  . 

درب شیشه ای بجز کابینت  چه کاربردهای دارد  ؟

طبیعتا درب شیشه ای را  روی هر نوع سازه یونیتی که در اتاق خواب ، پذیرایی و آشپزخانه را میتوان استفاده کرد 

طراحی و ساخت کمد دیواری در کرج

مزایای پروفیل درب شیشه ای

پروفیل درب شیشه ای دارای رنگ بندی متنوعی است که میتوانید به راحتی این المان را با کابینت آشپزخانه و یا کمد دیواری منزل یا دکور فروشگاهی خود هماهنگ سازید و رنگ مشکی این پروفیل پر فروش ترین نوع آن می باشد.

به خاطر وجود شیشه نظافت و تمیزی درب شیشه ای بسیار راحت و آسان بوده و انعکاس نور آن باعث زیبایی دو چندان این مدل درب ها می شود.

 نمایش داخل کابینت یا کمد دیواری با استفاده از نورپردازی خطی که این مورد باعث انتخاب از این نوع درب ها به عنوان ویترین به شما میدهد.

عدم دیده شوده قاب درب پروفیل شیشه ای به واسطه این که شیشه به صورت کامل روی پروفیل را می پوشاند.

شما نیتوانید پروفیل درب شیشه ای را با اینه و شیشه های مختلف خریداری کنید. به عنوان مثال میتوانید درب کمد دیواری رو با استفاده از این پروفیل و اینه مونتاژ کنید.

پروفیل درب شیشه ای را به همراه یراق درب ریلی نیز می توانید مونتاژ کنید

پروفیل درب شیشیه ای دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر خش پذیری و ضربه های احتمالی را دارد.

اصول نصب درب شیشه ای

با دانستن این نکات میتوانید درب شیشه ای کابینت خود را به نحو احسن روی یونیت کابینت یا کمد دیواری خود نصب کنید .

با استفاده از مته گازور 35 میلیمتر میتوانید جای لولا را روی پروفیل درب شیشه ای سوراخ کاری کنید و با توجه به وزن درب تعداد لولا های خود را محاسبه کنید، به عنوان مثال برای درب های کمدی با ارتفاع 240 سانتیمتر 4 عدد لولا گازور مورد نیاز است.

برای چسباندن شیشه روی پروفیل درب شیشه ای میتوانید از چسب اکواریوم استفاده کنید.

نحوه سفارش درب شیشه

مجموعه کارابینت درب شیشه ای کابینت را به صورت مونتاژ شده برای مشتریان و همکاران گرامی تولید میکنیدو شما می توانید با ارسال ابعاد درب مورد خود به مجموعه پیش فاکتور ان را دریافت کرده و طی 2 هفته کاری این درب ها به ادرس شما ارسال خواهد شد. در تهران و کرج از طریق وانت بار و برای شهرستان ها از طریق باربری این درب ها ارسال می گردد. درب شیشه ای با استفاده از ام دی اف و بابل بگ به صورت کامل بسته بندی شده که در صحت کامل به مقصد برسد. این درب ها با دقت ساخت +- 1 میلیمتر برای مشتریان گرامی ساخت و عرضه می گردد.