دکوراسیون خانه

سبک دکوراسیون معاصر چیست ؟

سبک دکوراسیون معاصر

سبک دکوراسیون معاصر چیست ؟

یکی از سبک های زیبای دکوراسیون که تحت تأثیر سبک های گذشته قرار نمیگیرد , سبک دکوراسیون معاصر است , این سبک با سادگی , ظرافت خطوط صاف , رنگ های خنثی و مبل های فاقد تزئینات و خطوط تمیز برای ایجاد فضایی باز و راحت  بر سادگی و بازی با رنگ ها , اشکال هندسی و قطعات تزئینی تمرکز دارد در این سبک نباید از جزئیات بیش از حد و یا آثار چاپی استفاده کرد و نیز آن را نباید با سبک مدرن اشتباه گرفت . تیم کابینت ساز کرج کارابینت با طرح های روی کابینت ام دی اف ، های گلاس و نئوکلاسیک و همچنین انزو و طرح های روز سبک دکوراسیون معاصر در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • آشنایی با سبک دکوراسیون معاصر و خصوصیات آن
  • نحوه اجرای سبک دکوراسیون معاصر
  • تفاوت دکوراسیون سبک معاصر به مدرن
سبک دکوراسیون معاصر

آشنایی با سبک دکوراسیون معاصر و خصوصیات آن

کلمه معاصر مفهوم لحظه را می رساند و به طراحی اشاره دارد که همیشه در حال تغییر و تکامل است  , سبک دکوراسیون معاصر با سادگی در تزئینات , ظرافت و استفاده از بافت و خطوط صاف , رنگ های خنثی و اشکال هندسی ساده جلوه ای زیبا به خانه می بخشد و هدف از اجرای آن ایجاد فضایی راحت و ساده در خانه است , علاوه بر خانه و ویلا می توان این سبک را در دفاتر , فروشگاه و آپارتمان نیز اجرا نمود .

ویژگی ها و خصوصیات سبک معاصر :

  • خطوطی صاف و واضح با اشکال هندسی
  • پالت رنگ های خنثی مانند سفید , بژ , خاکستری و مشکی به عنوان رنگ پایه
  • متریال های طبیعی مانند سنگ و چوب و متریال های مدرن مانند فلز , بتن و شیشه
  • بافت های طبیعی مثل کنف
  • فضایی متکی بر پلان های طبقه باز و ساده و خلوت
  • وجود سطوح براق در دکوراسیون
جدید ترین طرح های کابینت نئوکلاسیک چیست ؟

نحوه اجرای سبک دکوراسیون معاصر

کفپوش سبک معاصر :

کفپوش چوبی انتخاب خوبی  برای سالن پذیرایی به سبک دکوراسیون معاصر هستند آنها می توانند گرما و بافت را به فضا اضافه کنند , تن های رنگی روشن انتخاب خوبی هستند گاهی می توان کف تیره را با دیوارهای روشن ترکیب نمود می توان روی این کفپوش ها را از فرش های زیبای دست باف و محلی یا قالیچه های با طرح های ساده و هندسی استفاده کنید .

رنگ مناسب سبک معاصر:

در سبک  معاصر رنگ های خنثی , سیاه و سفید جزء رنگ های پایه هستند برای این سبک می توان از پالت رنگ های تیره و روشن استفاده کرد , گاهی رنگ سیاه برای زمینه انتخاب می شود ,در خانه ها و ویلاهایی با این سبک کفپوش ها به رنگ سیاه و دیوارها سفید هستند  می توان با انتخاب رنگ های خنثی برای دیوارها پیش زمینه ای جذاب برای لوازم با رنگ های تیره فراهم نمود و اگر برای دیوار از رنگ روشن استفاده می کنید در قسمت لوازم از رنگ های خنثی و تیره تر استفاده کنید .

نورپردازی سبک معاصر :

در این سبک باید به استفاده زیاد از منابع نوری مختلف به ویژه نور طبیعی خورشید توجه زیاد داشت , بنابراین سعی کنید با استفاده از پنجره های بزرگ نور طبیعی را وارد فضا کنید تا فضا دلباز تر نشان داده شود اگر این امکان وجود ندارد می توان از لوازم روشنایی مصنوعی مانند لوستر , آباژورهای پایه بلند یا رومیزی و یا چراغ های سقفی و دیواری استفاده کرد .

مبلمان مناسب سبک معاصر :

مبلمان دکوراسیون سبک معاصر باید ساده و بدون منحنی یا تزئینات باشند , رنگ مبلمان مناسب این سبک نیز سیاه , سفید یا دیگر رنگ های خنثی بوده و از الیاف طبیعی مانند پشم , پنبه , کتان و.. ساخته شده اند , می توانید با استفاده از بالش ها و کوسن های طرح دار با رنگ و بافت متمایز و رنگارنگ این مبلمان را از حالت یکنواختی در بیاورید .

قیمت هر متر  کابینت های گلاس   در سال 1402

لوازم تزئینی ساده مناسب سبک معاصر :

می توان سبک معاصر را با یک وسیله تزئینی یا اثری هنری تکمیل کرد به عنوان مثال می توان از لوستر , میز , کنسول و.. استفاده کرد یا مجسمه هایی به سبک معاصر را می شود روی ستون یا پایه ای قرار داد و یا در صورتی که به تابلو هنری علاقه مند هستید می توان چند قطعه را کنار هم قرار داد تا قطعه ای بزرگ ایجاد شود از رنگ های براق , مشکی مات و یا چوب طبیعی می توان برای قاب این تابلوها استفاده کرد همچنین در این سبک می توان از گیاهان بزرگ با گلدان های ساده استفاده نمود برگ هایی جذاب و بزرگ خیلی بهتر از گیاهانی با ظاهر کوچک است. البته این سبک به دور از هر نوع آشفتگی و شلوغی است بنابراین این وسایل را به حداقل کاهش دهید .

خطوط در سبک معاصر :

علاوه بر رعایت موارد فوق بارزترین عنصر طراحی داخلی به این سبک خطوط است , این خطوط می تواند عمودی , افقی و یا اشکال منحنی باشد در این دکوراسیون علاوه بر خطوط مستقیم خطوط منحنی نیز استفاده می شوند به عنون مثال می توان از مبلمان با خطوط منحنی در کنار وسایلی مانند آباژور , لوستر و… که خطوط صاف دارند استفاده کرد.

پرده مناسب سبک معاصر :

برای دکوراسیون معاصر استفاده از پرده هایی با رنگ های خنثی  با ظاهری ساده را فراموش نکنید بهتر است که رنگ پرده با دیوار یکرنگ نباشد می تواند دو رنگ تیره و روشن باشند به عنوان مثال پرده کرم و دیوار قهوه ای روشن باشد .

تفاوت دکوراسیون سبک معاصر با مدرن

طراحی سبک معاصر معمولا در رنگ های سفید , سیاه یا خاکستری دیده می شود می توان از رنگ قرمز , نیلی و نارنجی در آن به عنوان رنگ مکمل استفاده نمود اما در سبک مدرن رنگ ها بیشتر تم خاکی دارند و از رنگ های فیروزه ای , قهوه ای و سبز به عنوان رنگ مکمل استفاده می شود . در طراحی مدرن بیشتر عناصر چوب و طبیعی دیده می شود اما در سبک معاصر فلزات و شیشه نیز در کنار متریال طبیعی استفاده می شود و نکته آخر اینکه سبک مدرن را با خطوط منظم و صاف شناخته می شود اما خطوط منحنی را می توان در سبک معاصر دید .

طراح و اجرای کابینت آشپزخانه msf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *