کابینت آشپزخانه

کانتر آشپزخانه چیست ؟

کانتر آشپزخانه
کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه چیست  ؟ 

از زیر سینکی  و جا هودی  و جا یخچالی گرفته تا اپن و کلیه یونیت های طراحی شده هدفی را دنبال میکنند . ولی همانطور که ما کلیه طراحی و چیدمان کابینت آشپزخانه را بر اساس اندازه بدن خود طراحی و اجرا میکنیم نشان میدهد که به دنبال دسترسی بهتر  هستیم . دقیقا  جای خالی کانتر آشپزخانه یا همان پیشخوان را زمانی حس میکنیم که سطحی  هموار و یکدست برای  کارهای روزمره در آشپزخانه  نداریم . اجرای کانتر   یا همان پیشخوان آشپزخانه این امکان را به ما  میدهد تا رفاهی بی نظیر برای چیدمان وسایل دم دستی ، ظروف و لوازم برقی و… در کارهای روزانه آشپزخانه داشته باشیم  . تیم کارابینت با طرح های روز کانتر آشپزخانه در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید  و یا همراه ما باشید با ادامه مطلب

طراحی و ساخت کابینت در کرج

کانتر آشپزخانه قلب آشپزخانه شماست ؟

اکثر کاربرانی که چند روز تجربه کار با کانتر آشپزخانه را داشتند بر همین باورند که پیشخوان قلب آشپزخانه است . با نگاهی که رفاه حال شما  در برخی کارهای آشپزخانه میتوان به این حقیقت پی برد که کانتر آشپزخانه چقدر اهمیت دارد کارهای مثل  :

 • خورد کردن سبزی
 • خورد کردن گوشت
 • چیدمان ظروف مواد اولیه غذای مرد نظر
 • پوست گرفتن میوه جات
 • چیدن چینی آلات
 • چیدن کریستال
 • قرار دادن لوازم برقی مثل آبمیوه گیری ، مخلوط کن و…. برای مدت زمان کوتاه

چرا کانتر آشپزخانه

اگر همچنان به وجود پیشخوان یا همان کانتر شک دارید اجازه دهید چند ویژگی کانتر آشپزخانه را شرح دهیم .

تسلط روی ظروف شکستنی

 تمرکز بالا در چیدن کریستال ، چینی آلات  و ظروف شکستنی با خیالی آسوده روی کانتر آشپزخانه را هیچ جای دیگری تجربه نمیکنید . این محیط وسیط و سطح هموار در آشپزخانه به افراد این موقعیت را میدهد که بدون خطر برخورد با لوازم شکستنی با تعادلی بالا نسبت به کارهای روزانه آشپزخانه بپردازند .

لذت آشپزی

برای نمونه اگر قرار باشد یک ماکارونی ساده نوش جان کنید نیاز به چند ظروف مختلف برای تهیه مواد اولیه دارید . دغدغه داشتن یک فضای باز و سطحی مناسب مشکلی اشباع شده است که لذت آشپزی را  از فرد دریغ میکند  . اما یک کانتر آشپزخانه حتی اگر ساده  و به اصطلاح جمع و جور هم باشد میتواند به فرد این پیام را برساند که این فضا برای دسترسی بهتر شما تعبیه شده و نگران شلوغی محیط نباشید .

ساخت کمد دیواری هایگلاس  در کرج

رعایت بهداشت آشپزخانه 

تردد در هر آشپزخانه ای دیده میشود . رفت و آمد افراد میتواند موجب بی نظمی و در نهایت رعایت نشدن بهداشت آشپزخانه باشد  چرا که  جای مشخصی برای دقت بیشتر رفت و آمد نداریم تا به آن اهمیت بدهیم . اما اگر فضایی چون کانتر آشپزخانه باشد که از مواد اولیه تا دسر  و …. را روی آن متمرکز کنیم طبیعتا توجه فرد یا افراد در خصوص تردد در آشپزخانه بیشتر میشود .

ابعاد کانتر آشپزخانه

همانطور که در بالا اشاره کردیم داشتن کانتر آشپزخانه موجب  رعایت  و بهبود بهداشت آشپزخانه نیز میشود . به همین جهت باید در گوشه ای از محیط آشپزخانه قرار گیرد به حدی که فظای زیادی اشغال نکند . ازین رو بسته به فضای آشپزخانه شما ابعاد کانتر آشپزخانه میتواند متغیر باشد .

(میانگین عرض کانتر آشپزخانه 62 سانتی متر  ، طول پیشخوان از 60 تا 1.5 متر متغیر میباشد و ارتفاع آن نیز 80 تا 90 سانتی متر با احتساب پایه میباشد )

قیمت کانتر آشپزخانه

هزینه طراحی و ساخت کانتر پیشخوان آشپزخانه به چند فاکتور بستگی دارد  : 

 • ابعاد مورد نیاز کانتر  برای محیط آشپزخانه 
 • فضای آشپزخانه
 • جنس کانتر آشپزخانه
 • طراحی پیشخوان

طراحی کانتر آشپزخانه

برای داشتن کانتری متفاوت شانس بیشتری دارید چرا که طراحان کابینت هر روزه طرح های جدید از کانتر آشپزخانه پیشخوان را اجرا میکنند . اما ست کردن پیشخوان با کابینت آشپزخانه و مقاوم سازی و همچنین دقت در ریزه کاریهای کلاف کانتر آشپزخانه شما مستلزم همکاری با یک کابینت ساز با تجربه است . برای مشاوره و ثبت سفارش با کارابینت تماس بگیرید و طرح های روز کانتر پیشخوان آشپزخانه ما را ببینید .

خرید میز تلویزیون لوکس در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *