کابینت آشپزخانه

کابینت آماده بخریم یا نه ؟

کابینت آماده بخریم یا نه
کابینت آماده بخریم یا نه

کابینت آماده بخریم یا نه ؟

کابینت های پیش ساخته یونیت هایی هستند که بر اساس استاندارد ابعادی سینک ، اجاق گاز ، هود ، یخچال ، آبچکان و…. همچنین ارتفاع کابینت های زمینی و هوایی تولید میشوند . کابینت  پیش ساخته از گزینه های مقرون بصرفه آشپزخانه است اما در ادامه کارابینت به شما خواهد گفت که معایب این کابینت ها چیست و چرا نباید کابینت آماده بخریم . در جواب سوال عزیزانی که پرسیده اند : کابینت آماده بخریم یا نه ؟ ما مطلبی برای شما عزیزان فراهم کرده ایم  . همراه ما باشید با  همه چیز درباره کابینت پیش ساخته

مزایای کابینت آماده 

اگر تعارف را کنار بگذاریم  اکثر  عزیزانی که سفارش کابینت آماده را پیشنهاد میکنند  در یکی ازاین دو شرایط قرار گرفته اند . یا  قصد دارند واحد را برای مستاجر تکمیل کنند و یا به دلیل شرایط مالی  نمیتوانند هزینه بالایی برای دکوراسیون آشپزخانه خود پرداخت نمایند . ازین رو میتوان مزایای کابینت آماده را موارد زیر دانست :

 • هزینه مقرون بصرفه ای در تولید دارند
 • هزینه نصب  کابینت های پیش ساخته کمتر است .
 •  کابینت آماده نیازی به  اندازه برداری دقیق و طراحی سه بعدی ندارد
 • زمان کاری بالایی برای ساخت این کابینت های پیش ساخته صرف نمیشود 

لیست قیمت کابینت در کرج

معایب کابینت آماده

اما چرا کابینت آماده را برای  داشتن یک آشپزخانه شیک پیشنهاد نمیکنیم ؟ با در نظر گرفتن مزایای کابینت پیش ساخته باید دید چرا این کابینت ها ارزان تمام میشوند  و آیا واقعا کابینت آماده بخریم یا نه ؟  به نکات زیر توجه کنید  :

 1. کابینت آماده با پلان آشپزخانه همخوانی ندارد

زمانی که اندازه برداری دقیق صورت نگیرد و کابینت ها بر اساس  معماری آشپزخانه  تولید نشود استانداردها رعایت نمیشوند  و به اصطلاح چیزی سر جایش نخواهد بود . ازین رو ناقصی ها ، موانع و بریدگ های دیوار آشپزخانه شما در نظر گرفته نمیشود  و کابینت ها موقعیت خوبی نخواهند داشت .

2. کابینت پیش ساخته تنوعی ندارد

درصد قابل توجهی از  تمایل ما به سفارش کابینت آشپزخانه این است که کلی آیتم برای سفارشی سازی دکور آشپزخانه داریم . با سفارش کابینت آماده تنها چیزی برای تنوع بخشیدن نیست . شما نمیتوانید یونیت ها را بر اساس آنچه که آشپزخانه را زیباتر جلوه میدهد بچینید ، یک  ویترین و کابینت دلخواه داشته باشید ، فایل های کشویی با عمق و عرض دلخواه کشوهای مختلف داشته باشید ، موقعیت لوازم آشپزخانه را طوری که خودتان میخواهید تعیین کنید ، یراق آلات درجه یک استفاده کنید  و یا حتی دستگیر هایی سفارشی روی کار داشته باشد ، صفحه کابینت با رنگ و طرح دلخواه داشته باشید  و…. خیلی چیزهای دیگر که به آشپزخانه شما تنوع میبخشند با خرید کابینت آماده پیش ساخته اجرا شدنی نیست (البته برخی همکاران عزیز امکاناتی برای تغییرات شما در کابینت در نظر میگیرند اما بهر حال قیمت کابینت آماده بر اساس آیتم های تعریف شده خودش  است )

 3. کابینت  آماده جنس خوب نیست

فرض کنید در سال 1401 قیمت  3 متر کابینت آماده های گلاس را 7 میلیون تومان گذاشته اند ، خب این مبلغ را اگر در 3 تقسیم کنیم قیمت هر متر کابینت پیش ساخته ما  حدودا 2 میلیون و 333 هزار تومان است . مگر میشود در سال 1401 که قیمت یک ورق  های گلاس معمولی  ابعاد 120 * 240  معادل  2 میلیون تومان است ، هر متر کابینت 2 میلیون تومان باشد  ؟!! پس بدانید که بدنه کابینت آماده در نازک ترین ورق ها و نما و قطعات دیگر آن از بی کیفیت ترین ورق ها باید  تولید شده باشد که به احتساب   2300 برای هر متر کابینت های گلاس مقرون بصرفه باشد . در این مورد شکی نیست و فریب تبلیغ کابینت آماده ارزان را نخورید .

کارگاه تولیدی کمد دیواری  در کرج

 4. کابینت آماده پشتیبانی ندارد

کافیست در گوگل قیمت کابینت آماده را سرچ کنید . فروشگاه های معتبری هستند که فروش آنلاین کابینت های 2 و 3 متری های گلاس ، ممبران و ام دی اف را ارائه میکنند . خب تصور بر اینکه خرید کابینت پیش ساخته شما موفق بود و فردا کوچکترین تغییراتی در دکور آشپزخانه داشتید ، کدام فروشگاهی که تخصصی کابینت سازی ندارد به ناقصی و تغییرات کابینت  آماده شما توجه میکند . بنابراین هر کار را به متخصص خود بسپارید . تخصصی شرکت هایی چون کارابینت طراحی ، ساخت ، حمل و نقل ، نصب ،  تغییرات مشتری ، ارائه کاتالوگ و رزرومه کاری معتبر و پشتیبانی تلفنی و حضوری در راستای  اجرای کابینت  آشپزخانه است . لذا فریب ظاهر شیک و مدرن کابینت پیش ساخته را در تبلیغات نخورید

 5. کابینت آماده نمیتواند یراق خوبی داشته باشد 

کلیه قطعات متحرک چه ریلی باشد چه کشویی و یا بازشو همگی نیاز به یراق هایی  از جمله دستگیره ، لولا ، ریل و…. دارند . کابینت پیش ساخته با قیمت هایی که تعریف میشود نمیتواند کیفیت خوب یراق آلات را داشته باشد . بنابراین عمر چندانی ندارند  و بعد از مدتی مشکلات زیر در کابینت آماده مشاهده خواهد شد : 

 • سر و صدا هنگام باز شدن درب ها
 • سر و صدا و گیر کردن ریل ها
 • بهم خوردن رگلاژ درب کابینت 
 • کج شدن درب کشوها و بهم خوردن ریگلاژ کشو 
 • باز نشدن یا ضربه ای باز شدن درب داشبوردی ها
 • پریدن رنگ دستگیره و شکستن که در بیشتر کابینت های آماده دیده میشود 
 • شکستن پایه کابینت نا مرغوب کابینت  پیش ساخته نیز زیاد  مشاهده میشود

دیدگاه کابینت ساز

چرا کابینت آماده یا پیس ساخته نخریم ؟

کابینت آشپزخانه شامل یک سری باکس , قفسه یا کشو می باشد که به شکل زمینی و دیواری ساخته می شود این سازه در فضای آشپزخانه توسط پیچ و مهره محکم می شود و می توان انواع ظرف و ظروف و وسایل برقی آشپزخانه را درون کابینت همچنین روی صفحه کابینت قرار داد ؛ به طور کلی کابینت ها در اشکال ساده , سنتی , کلاسیک , مدرن و نئوکلاسیک ساخته می شوند ؛ کابینت ها معمولا به صورت سفارشی با توجه به سلیقه فرد و متراژ آشپزخانه ساخته می شوند اما این سازه را می توان به صورت پیش ساخته و آماده خریداری کرد که مزایا و معایبی را به همراه دارد اما مزایای خرید این نوع کابینت چیست ؟ چرا کابینت آماده یا پیش ساخته نخریم ؟ این کابینت ها در چند نوع ساخته می شوند و چه قیمت هستند ؟

 • کابینت پیش ساخته چیست ؟
 • 8 مورد از مزایای خرید کابینت پیش ساخته
 • چرا کابینت آماده یا پیش ساخته نخریم ؟
 • انواع مختلف کابینت پیش ساخته
 • چرا کابینت سفارشی بخریم ؟
 • قیمت کابینت آماده

کابینت پیش ساخته چیست ؟

کابینت پیش ساخته نوعی از کابینت هاست که در تعداد زیاد با ابعادی مشخص ساخته شده و به فروش می رسند تولید این نوع کابینت ها موجب می شود که در کمترین زمان ممکن و با بودجه حداقلی صاحب کابینت آشپزخانه شوید .

8 مورد از مزایای خریدکابینت پیش ساخته

قبل از جواب به این سؤال که چرا کابینت آماده یا پیش ساخته نخریم ؟ به مزایای خرید کابینت اماده اشاره می کنیم

 • مقرون به صرفه بودن نسبت به نوع سفارشی
 • سرعت بخشیدن به پروزه های دکوراسیون
 • نصب و اجرای سریع و آسان
 • جابه جایی راحت و آسان
 • قابل تولید در سبک های مدرن , کلاسیک و نئوکلاسیک
 • قابل سفارش در متریال های مختلف مانند ام دی اف , هایگلاس , ممبران و…
 • دارای ابعاد استاندارد
 • قابلیت فروش در صورت پشیمانی از خرید

چرا کابینت آماده یا پیش ساخته نخریم ؟

محدودیت در ابعاد و اندازه :

چرا کابینت آماده یا پیش ساخته نخریم ؟ باید گفت کابینت های اماده در کنار مزایا و ویژگی های مثبت از نقاط ضعفی هم برخوردار هستند به عنوان مثال این نوع در ابعاد مشخص و استاندارد 3 , 4 و 5 متری تولید می شود و آشپزخانه هایی با ابعاد خاص به سختی می توانند از این نوع استفاده کنند .این نوع امکان پوشش فضای آشپزخانه های بزرگ را ندارد به همین دلیل به ناچار باید در مساحت های خیلی زیاد چند نوع کابینت سفارش دهید که ممکن است از لحاظ رنگی تفاوت کمی با یکدیگر داشته باشد .

محدودیت در رنگ :

 مسئله دوم محدودیت در رنگ این نوع سازه است در نوع سفارشی دست شما در انتخاب طرح و رنگ باز است اما این نوع در رنگ های سفید , کرم و طیف قهوه ای تولید می شوند و ممکن است رنگ مورد نظر شما در این بین نباشد .

کیفیت پایین برخی کابینت های پیش ساخته :

 نکته دیگر کیفیت پایین برخی از این کابینت هاست که عمر آنها را کم می کند تعدادی از تولید کنندگان این کابینت برای کاهش هزینه از ورقه های بی کیفیت استفاده می کنند برای مثال گاهی پس از نصب کابینت های بی کیفیت بوی نامطبوعی در آشپزخانه به استشمام می رسد بنابراین هنگام خرید این محصول را از مراکز معتبر خریداری نمایید .

محدودیت در طرح :

و نکته آخر نیز محدودیت در طرح کابینت آماده است در نوع سفارشی علاوه بر انتخاب طرح , رنگ و متریال می توانید ریزترین جزئیات کاررا سفارش دهید .

انواع مختلف کابینت های پیش ساخته

 • کابینت های پیش ساخته ممبران
 • کابینت های پیش ساخته هایگلاس
 • کابینت های پیش ساخته ام دی اف

چرا کابینت سفارشی بخریم ؟

تنوع در طرح , تنوع در مدل , تنوع در رنگ و ابعاد دلخواه از مهم ترین مزایای کابینت سفارشی هستند هر چند که هزینه این نوع کابینت نسبت به نوع آماده بالاست زیرا تولید کنندگان باید متراژ آشپزخانه را اندازه گیری کنند و با توجه به مدل و رنگ انتخابی طراحی کابینت به صورت سه بعدی صورت میگیرد در انتها نیز با استفاده از ورقه های با کیفیت ام دی اف و چوب کابینت مورد نظر شما ساخته می شود .

قیمت کابینت آماده

عوامل متعددی موجب می شوند که کابینت های آماده نسبت به نوع سفارشی از قیمت پایین تری برخوردار باشند این عوامل شامل تولید انبوه , نصب سریع , خرید عمده مواد اولیه , هزینه پایین خدمات , طرح های ساده و محدودیت رنگ و اینکه در این نوع از یراق آلاتی با کمترین قیمت ها استفاده می شود ؛با این حال کابینت های اماده قیمت ثابت و مشخصی ندارند در تعیین قیمت آنها کیفیت یراق آلات و متریال استفاده شده , متراژ کار , طرح و رنگ تأثیر گذار است .

طراحی و ساخت کابینت ممبران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *