دکوراسیون خانه

انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل

نمونه ای از سبک دکوراسیون داخلی

یکی از مهمترین مشکلات مشتریان ما, انتخاب دکوراسیون مناسب است.بدین منظور لازم دانستیم تا اطلاعاتی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی قرار دهیم تا به راحتی دکوراسیون داخلی مناسب خانه ی خود را پیدا کنید و آنرا اجرا کنید.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی ترکیبی است از علم و هنر که به همراه هم باعث ایجاد هماهنگی  بین رنگ ها و وسایل و فضای خانه می شود.

در دکوراسیون داخلی باید ابتدا سبک خود را مشخص کرده و سعی در دنبال کردن   ویژگی های منحصر بفرد آن سبک باشید. بدین طریق خرید وسایل منزل شما, اکسسوری ها, مبلمان, طرح و رنگ کمدها و کابینت ها, فرش و باقی وسایل مطابق همان سبک انتخاب می شوند. اگر به مدل های مختلف کابینت نیز علاقه مند هستید میتوانید مقاله ی انواع کابینت آشپزخانه را مطالعه کنید

 14سبک شاخص دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون داخلی  سبک مدرن( Modern):

نمونه واقعی از خانه و آشپزخانه سبک مدرن با رنگ کراملی و مشکی

سبک مدرن سبکی گسترده می باشد که نامحدود از نظر زمانی می باشد و بسیار تاثیرگذار است. در این سبک بیشتر از رنگ های ساده و متریالی مانند شیشه و فلز استفاده می شود.سبک مدرن سادگی را در هر وسیله در منزل شما بازتاب می کند. در این سبک از اکسسوری و وسایلی که باعث برهم ریختگی و شلوغی شوند, استفاده نمی شود.

دکوراسیون داخلی سبک معاصر(contemporary):

باوجود تفاوتی که بین سبک معاصر و مدرن وجود دارد, گاها از این دو سبک به جای هم نیز استفاده میکنند. همانطور که از معنی کلمه ی ‘’ معاصر’’ پیداست این سبک بیان کننده ی سبک براساس مکان خاص و زمان خاص است. این سبک قابلیت شخصی سازی زیادی دارد و معمولا از رنگ های پایه ی خاکستری و کرمی و سفید در زمینه و سپس از رنگ های مورد علاقه تان  به عنوان نقاط برجسته استفاده کنید. با استفاده از رنگ های پایه فضای خانه خود را روشن تر و باز تر میکنید.

برخلاف سبک مدرن که برپایه ی خطوط گرافیکی مربعی است, سبک معاصر آزادی بیشتری دارد.

دکوراسیون داخلی سبک مینیمالیست( minimalist ):

نمونه واقعی از خانه ای به سبک مدرن

سبک مینیمیالیست فراتر از یک گزینه برای طراحی داخلی منزل است و بیشتر یک سبک زندگیست که بیشتر در استرالیا رواج دارد. این سبک نیز سرشار از سادگی و دیزاین مدرن است. وسایل منزل در این سبک ساده هستند و از اکسسوری استفاده نمی شود.رنگ سفید و مشکی از رنگ های پرطرفدار در این سبک هستند.

دکوراسیون داخلی سبک صنعتی( Industrial  ):

همانگونه که از نام این سبک پیداست, بیشتر نمایانگر خانه هایی مانند زیرشیروانی یا شبیه به انبار می باشد.در این سبک حالتی صنعتی مانند خانه بصورت نیمه تمام است بگونه ای که قابل رویت باشد و همچنین تا جای ممکن از دیوارهای آجری استفاده کنید و آن را در معرض دید قرار دهید. سقف های بلند, الوار قدیمی, آجر و آویزهای نوری فلزی, چرم و مواد طبیعی دیگر از مشخصه های واضح و اصلی این سبک هستند.

دکوراسیون داخلی سبک اسکاندیناویایی(Scandanavian):

مدل آشپزخانه اسکاندیناوی با تلفیق رنگ سورمه ای و قهوه ای

سبکی است که بیشتر در کشورهای شمال اروپا رواج داشته و نشان دهنده ی سادگی در زندگی است.در این سبک از پالت های رنگی سفیدو خاکستری و رنگ های ملایم استفاده می شود که نمایانگر ظاهری آرام و پاک است. از ویژگی های اصلی و مهم  سبک اسکاندیناوی, رنگ های روشن,نور طبیعی , اکسسوری کم و در نهایت سادگی است.

دکوراسیون داخلی سبک سنتی (Traditional):

این سبک با جزئیات کلاسیک تعریف می شود. در این سبک از وسایل مجلل و اکسسوری های فراوان استفاده میشود. خانه هایی با دکوراسیون داخلی سنتی و قدیمی معمولا با چوب و رنگ های تیره و پترن ها و اشکال مختلف شناخته می شوند.

دکوراسیون داخلی سبک انتقالی(Transitional):

  سبک انتقالی سبکی معروف می باشد و معروفیت آن نیز بدلیل ترکیب سبک های مدرن و سنتی می باشد. این سبک را نه میتوان مدرن نامید و نه سنتی و درواقع تعادلیست میان این دو سبک. در این سبک از متریال مدرن فلز و شیشه و در عین حال از وسایل مجلل سنتی نیز استفاده می شود. همچنین در این سبک از رنگ های خنثی و طبیعی برای ایجاد فضایی آرامش بخش استفاده میکنند.

دکوراسیون داخلی سبک کشور فرانسه( French Country):

این سبک گرم متعلق به کشور فرانسه می باشد. در این سبک معمولا شاهد استفاده از وسایل چوبی هستیم. همچنین این سبک الهام گرفته از خانه های مزرعه ای است و ترکیبی از چند سبک مختلف از جمله : آنتیک فرانسوی، شابی شیک وخانه های روستایی می باشد.

دکوراسیون داخلی سبک بوهیمیان(Bohemian) :

این سبک به آزادی  و جسارت در زندگی معروف است و نشان دهنده ی لایف استایل آزادانه و با قوانین اندک است. تنها قانون این سبک دنبال کردن آرزوی قلبی خود است. در این سبک شاهد وسایل آنتیک و عجیب و غریب و یا ارزان قیمت هستیم. در این سبک بیشتر از رنگ های خاکی مثل قرمز، نارنجی استفاده می کنند. در این استایل قوانین خاصی برای وسایل یا چیدمانشان وجود ندارد و هروسیله ای با وجود مدرن بودن یا نبودن, ارزان بودن یا نبود, و حتی با یک هارمونی رنگی بودن یا نبودن , کنار هم قرار میگیرند.

دکوراسیون داخلی سبک روستایی(Rustic):

این سبک الهام گرفته از طبیعت است و گاها از متریال طبیعی مانند چوب و سنگ و چرم نیز در آن استفاده می شود تا حس طبیعت را بیشتر القا کند. امروزه بسیاری از طراحان داخلی با این سبک, سبک مدرن را نیز ترکیب می کنند و از اکسسوری های مدرن برای سبک راستیک یا روستایی استفاده میکنند.

دکوراسیون داخلی سبک شابی شیک(Shabby chic):

سبک شابی شیک الهام گرفته از طرح ها و سبک های قدیمی و آنتیک فرانسوی می باشد. این سبک بیشتر مورد پسند خانم ها وبا سبکی لطیف و زیبا می باشد. استفاده از پالت رنگی سفید و طلایی و چوب های کهنه نما بسیار در این سبک مرسوم است.

دکوراسیون داخلی سبک سلطنتی هالیوود( Hollywood Glam):

آشپزخانه سبک سلطنتی  طوسی و مشکی رنگ

این سبک بسیار لاکچری می باشد و محدودیت زمانی خاصی ندارد.در این سبک شاهد سطوح و آیینه ها و کریستال های درخشان و پالت رنگی پر جنب و جوش مانند بنفش, قرمز و فیروزه ای می باشیم.

دکوراسیون داخلی سبک ساحلی(Coastal):

این سبک بسیار روشن و شاد و نورانی می باشد. در این دکوراسیون از پالت رنگی روشن و طبیعی مانند آبی روشن, سبز اقیانوسی و رنگ های خنثی استفاده می شود.این ترکیب رنگی باعث ایجاد ظاهری زیبا و آرامبخش می شود. عامل زیبایی این دکوراسیون نور زیاد است که باعث دلباز شدن فضا میگردد , بنابراین تا جای ممکن فضای خود را نورانی کنید. در فضای منزل خود حتما از گل و گیاه استفاده کنید تا فضای ساحل را بیشتر برای شما تداعی سازد.

دکوراسیون داخلی سبک فنگ شویی( Feng shui):

فنگ شویی به یک سبک محدود نمی شود و در واقع فلسفه ی زندگیست که باعث تعادل در هرچیز از جمله دکوراسیون داخلی شما می شود. با رعایت این سبک به ایجاد انرژی های مثبت و آرامش مضاعف در خانه ی خود کمک خواهید کرد. اگر درمورد فنگ شویی علاقمند هستید بیشتر بدانید به مقاله فنگ شویی چیست مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *