کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه مینیمال چیست ؟

کابینت مینیمال
کابینت مینیمال

کابینت آشپزخانه مینیمال چیست ؟

آیا تصور میکنید دکوراسیون مینیمال دکوری ارزان و بی کیفیت است  ؟ آیا در مورد طرح های مینیمال کابینت آشپزخانه شنیده اید ؟ شاید با خود بگویید این یک طرح ارزان و ساده است که هیچ خلاقیتی در آن بکار نرفته است . اما اینگونه نیست . شاید باورش سخت باشد اما تجربه  نشان داده است که بین طرح های مدرن بیشتر کاربران در نهایت طرح کابینت آشپزخانه مینیمال را انتخاب میکنند . در ادامه توضیح کاملی از طرح های مینیمال و علت متمایز بودن دکوراسیون مینیمال خواهیم داد . همراه ما باشید با بررسی آشپزخانه و کابینت مینیمال

منظور از دکوراسیون مینیمال چیست  ؟

هنر مینیمالیسم  ابداع هنرمندان روس است که با شعار هر چه کمتر بهتر این روزها در تمامی آثار هنری طرفداران زیادی را جلب خود کرده است . در مکتب مینیمالیسم  همه چیز دور از تجملات اجرا میشود . طرح های کابینت آشپزخانه مینیمال بر خلاف تصور عموم این روزها از اولین پیشنهاد طرح انتخابی کابینت آشپزخانه  . آنچه که دکوراسیون مینیمال را شیک جلوه میدهد نمایی یکدست و دور از تجملات است . 

طراحی و نصب کابینت آشپزخانه در کرج

چرا کابینت مینیمال ؟

سوالی که برای تولید کنندگان نیز همیشه مطرح است این است که چرا بین این  همه طرح های شلوغ و جذاب با تنوع بالا بسیاری از مشتریان دست روی کابینت مینیمال میگذارند  ؟ خب ابتدا به چند نکته مهم بپردازیم تا بتوانیم جواب قانع کننده ای بدهیم . 

 1. خاص بودن دکوراسیون مینیمال

اولین نکته ای که کابینت مینیمال را متمایز میکند نیاز روز مردم به طرح های خاص است . شما تصور کنید  اگر سی سال قبل قصد سفارش کابینت آشپزخانه داشتید باید چه طرحی انتخاب میکردید  ؟ بله طبیعتا در آن زمان تنها کابینت فلزی تولید  میشد  و  اغلب رنگ های کابینت فلزی نیز سفید بود . با گذشت زمان و اجرای رنگ کوره ای  تنوع کابینت فلزی تنها در رنگ نمای آن بود  . مدتی بعد کابینت های لترون روانه بازار شدند و طرحی ساده از کابینت لترون با روکش ملامینه در رنگ بندی محدود  تولید میشد  (  که امروز آن را کابینت مینیمال مینامند  ) اما همین طرح کابینت  در آن زمان آخرین تکنولوژی روز بود و طرفداران زیادی به خود جذب کرد . سپس طرح کابینت ام دی اف ، سپس استفاده از یراق آلاتی چون ریل ساچمه ای و آرامبند ها و….و در  نهایت با مدرن شدن  دستگاه های نجاری میزان تقاضا نیز آمار روز افزون پیدا کرد و کابینت های آشپزخانه شکلی کاملا متفاوت به خود گرفت . این روزها دیگر دست کابینت سازان برای خلاقیت دکور آشپزخانه باز است و با وجود روکش هایگلاس و طرح های ممبران  هر آشپزخانه ای متنوع تر از دیگریست . اما دکوراسیون مینیمال از بین نرفته است و  امروزه همچنان مشتریان دنبال خاص بودن کابینت هستند و بین این همه تجملات آشپزخانه شاید یک طرح ساده کابینت مینیمال بتواند دکوری  آشپزخانه ای متفاوت را ایجاد کند . بنابرین ما نیز  خود از طرفداران دکوراسیون مینیمال هستیم .

 2. دسترسی آسان در طرح های مینیمال

معمولا در طرح های کابینت مینیمال تا جایی که ممکن است از ابعاد اندازه های متفاوت و تنوع یراقی  استفاده نمیشود  . سعی بیشتر کابینت سازان در آن است که یک طرح ساده با تیپ های کابین یک شکل  و یک اندازه در یک راستا اجرا شود . به همین دلیل وقتی وارد یک آشپزخانه مینیمال میشوید با صحنه ای خاص روبرو هستید که با همان سادگی بین طرح های روز چشمگیر است .

 3. اجرای بی عیب و نقص کابینت  مینیمال

شاید بین همه طرح های کابینت یکی از بهترین کابینت های بی عیب و نقص طرح مینیمال باشد . متاسفانه در بسیاری از سازه ها مشکلاتی چون کجی دیوار آشپزخانه یا سقف  موجب میشود که طرح های روز کابینت  بعد از نصب با نواقصی چون ریگلاژ نبودن درب کابینت ، بهم ریختن زاویه قطعات متحرک و…. همراه باشد . اما در طرح  کابینت مینیمال اغلب با یک مونتاژ حرفه ای  روبرو میشویم و این یک امتیاز است .   دکوراسیون مینیمال طراحی بی نظیری دارد . میتوان به سادگی آن را اجرا کرد   و دکوری خارق العاده به نمایش گذاشت .

سفارش کمد دیواری در کرج 

 4. بهینه بودن کابینت مینیمال

طبیعتا کابینت های طرح مینیمال ارزان تر از سایر طرحهاست . یراق های کمتر ، برشکاری کمتر ، نصب آسان ، تنوع کم  و…. تجملاتی که در طرح مینیمال حذف میشود موجب کاهش هزینه ها و مقرون بصرفه بودن سفارش کابینت مینیمال میشود .

 5. مرتب بودن کابینت مینیمال

زنان حساسیت زیادی روی لوازم آشپزخانه و مرتب سازی آن دارند . نمای شیک و مرتب یونیت ها در  آشپزخانه مینیمال ساختاری دارد که حتی اگر  نظم آشپزخانه بهم بخورد زیاد به چشم نمی آید . مزیت مرتب بودن کابینت های زمینی و هوایی و تراز و یک دست بودن آنها نسبت بهم را میتوان از مزایای  کابینت مینیمال دانست 

آیا کابینت مینیمال بی کیفیت است  ؟

به طور کلی میتوان گفت دکوراسیون مینیمال تنها طرح ساده ای دارد و بدین معنی نیست که از ورق و یراق آلات بی کیفیتی استفاده شود ، بلکه سادگی تنها در طرح ، نمای کار و ست بودن بدنه و نما  و یراق آلات  کابینت نسبت بهم میباشد 

پیشنهاد کارابینت برای آشپزخانه مینیمال چیست  ؟

تنها میتوانیم بگوییم چیدمان آشپزخانه خود را با کابینت مینیمال اجرا شده یکدست کنیم . بدین معنی که : 

 • کمترین لوازم آشپزخانه را روی کانتر  و اپن استفاده کنیم و تا حد ممکن  دور از تجملات باشد
 • از چیدن لوازم برقی آشپزخانه نیز روی صفحه اپن  و صفحه کابینت استفاده نکنید .
 • از لوازم شیک و لوکس استفاده کنیم تا خاص بودن دکوراسیون مینیمال شما دو چندان شود 
 • بهتر است  از نورپردازی اضافه و کناف  و کناف های متنوع استفاده نشود و بیشتر روی سادگی نورپردازی و نما تمرکز شود 
 • به نوعی کابینت مینیمال همه چیز دارد و  همین سادگی آن را خاص کرده است . لذا از کانتر ها ، یونیت های اضافه ، کشو ها  ، یراقها و…. هر ایده ای که نمای کابینت را متنوع میکند خودداری کنید .
 • طبیعتا هر آشپزخانه ای نورپردازی دارد . لذا پیشنهاد ما این است که  از نورپردازی مستقیم خودداری کنید
 • پیشنهاد ما این است که اگر پنجره در آشپزخانه  تعبیه شده است  آن را بپوشانید تا ردیف کابینت هوایی را بهم نزند . (چنانچه یک دیوار کاملا شیشه ای بود پوشاندن آن پیشنهاد نمیشود )
خرید جا کفشی در کرج

از چه رنگ های برای کابینت مینیمال استفاده کنیم  ؟ 

دکور آشپزخانه مینیمال را به ایده ما با رنگ های زیر اجرا کنید   : 

 • سفید 
 • قهوه ای
 • گلبه ای
 • مغز پسته ای
 • نارنجی
دکوراسیون مینیمال

چگونه به کابینت مینیمال تنوع بدهیم  ؟

نیازی نیست که شما از انواع میل بار ، ویترین ، کانتر ، یونیت های متحرک  و….  هر نوع ابتکاری که نمای کابینت را  از حالت مینیمال خارج میکند استفاده کنید . چنانچه میخواهید طرح مینیمال شما نیز بین سایر طرح های مشابه خاص تر باشد از شلف استفاده کنید .  انواع قفسه بندی   و شلف های شیک و مینیمال میتوانید روی دیوار اجرا کنید .

چگونه به کابینت مینیمال تنوع بدهیم  ؟

نیازی نیست که شما از انواع میل بار ، ویترین ، کانتر ، یونیت های متحرک  و….  هر نوع ابتکاری که نمای کابینت را  از حالت مینیمال خارج میکند استفاده کنید . چنانچه میخواهید طرح مینیمال شما نیز بین سایر طرح های مشابه خاص تر باشد از شلف استفاده کنید .  انواع قفسه بندی   و شلف های شیک و مینیمال میتوانید روی دیوار اجرا کنید .

لوازم برقی  اصلی را چگونه در  آشپزخانه مینیمال جاسازی کنیم ؟ 

همانطور که در بالا اشاره شد لوازم برقی جزیی مانند مخلوط کن ، آبمیوه گیری و …. بهتر است روی صفحه کابینت یا اپن  یا کانتر چیده نشود تا نمای مینیمالیسم آشپزخانه حفظ گردد . اما برای کامل کردن دکوراسیون مینیمال در آشپزخانه میتوانید با نصب تو کار لوازم برقی بزرگ شروع کنید . 

 • نصب مینیمال اجاق رومیزی یا طرح فر داخل کابینت
 • نصب هود توکار ، ست کردن یخچال با کابینت مینیمال  و جاسازی فیت
 • نصب سینک تو کار   گلاس با رنگ کابینت
آشپزخانه مینیمال

کابینت مینیمال برای چه کسانی مناسب است  ؟

به ایده ما دو دسته از مخاطبین کابینت مینیمال افراد زیر هستند  :

 1. افراد سخت پسند   که حساسیت زیادی به خاص بودن طرح کابینت دارند
 2. افرادی که دنبال کابینت لوکس هستند 

نکته   : برای افرادی که حساسیت بالا در طرح ها دارند بهتر است تنوع زیادی پیشنهاد ندهید . طرح مینیمال آشپزخانه بهترین گزینه برای آنهاست .

فروشگاه میز تلویزیون لوکس در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *