کابینت آشپزخانه

چطور افتادگی درب کابینت را درست کنیم ؟

افتادگی درب کابینت

بهترین روش تعمیر افتادگی درب کابینت چیست ؟

کابینت ساز کرج ما این بار با آموزش دیگری از دکوراسیون داخلی در خدمت شماست . بعد از مدتی که از نصب کابینت شما میگذرد طبیعتا افتادگی درب کابینت روی برخی از درب ها مشاهده خواهد شد . این میتواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد . اگر مراجعه کردن به نصاب کابینت برایتان کار دشواریست یا به هر دلیل تمایلی به رزرو نصاب ندارید بدانید که خیلی راحت با یک دریل شارژی یا حتی یک پیچ گوشتی ساده میتوانید افتادگی در کابینت  آشپزخانه را برطرف کنید . همراه ما باشید با علت افتادگی درب کابینت و آموزش ریگلاژ درب ها و  نکات لازم دیگر

افتادگی درب کابینت

علت افتادگی درب کابینت چیست  ؟

افتادن درب کابینت امری طبیعی است که میتواند به دلیل یکی از  گزینه های زیر باشد  : 

 • استفاده کردن از لولا و جک های بی کیفیت
 • سنگینی درب کابینت
 • افتادگی طبیعی درب به دلیل باز و بسته کردن زیاد
 • مونتاژ بی کیفیت درب ها
 • رعایت نکردن در باز و بسته کردن درب ها

نکته اول اینکه : درب های کابینت شامل درب کشو ها ، درب های داشبوردی و درب هایی لولایی  و همچنین درب ریلی میشود که هر کدام از یراق خاصی استفاده شده است . درب های کشویی معمولا از  ریل ساچمه ها ، درب های داشبوردی از جک داشبوردی ، درب های لولای از لولا گازور و درب های ریلی نیز از یراق ریلی 

 1. اگر لولا ،  جک  یا ریل هایی  که تهیه میکنید بی کیفیت باشد کمی بعد  که چند بار  درب ها را باز و بسته میکنیم علائمی چون صدا دادن ، زنگ زدن زود هنگام و ناهماهنگی هایی موقع جابجا شدن درب مشاهده خواهد شد . ازین رو توجه کنید حتما کابینت ساز معتبر و مورد اطمینان انتخاب کنید و از طرفی سرمایه مناسبی برای تهیه یراق کابینت در نظر بگیرید تا کابینت ساز شما بتواند خرید و  اجرای با کیفیت تری داشته باشد .
 2. محاسبه درب کشوها و یونیت ها نیاز به تجربه بالایی دارد . ازین جهت اگر درب شما روی دو لولا گازور باشد اما ارتفاع بیشتر از 60  سانتی متر (معمولا ورق 16 میل استفاده میشود )داشته باشد ، سنگینی درب میتواند علت افتادگی درب کابینت شما  باشد . بدین منظور مخصوصا در کابینت های فوقانی سعی کنید ارتفاع درب کابینت را بالا در نظر نگیرید .
 3. مورد بعدی که علت افتادگی درب کابینت است افتادگی از نوع طبیعی است . بدون شک هر چقدر هم رعایت کنیم بعد از مدتی ریگلاژ درب کابینت ها بهم میخورد و نیاز به ریگلاژ دوباره دارد . ازین جهت تولید کنندگان این مسئله را پیش بینی کرده اند و برای هر نوع یراقی قابلیت مونتاژ آن را باقی گذاشته اند .
 4. مونتاژ بی کیفیت درب ها مسئله مهمی است . خیلی وقت ها میبینیم علت افتادگی درب کابینت به دلیل این است که وقتی درب را میبندیم (چه درب کشو ها یا درب یونیت ) به هم برخورد میکنند  . همین فشار بعد از چند بار باز و بسته کردن موجب جابجا شدن پیچ ریگلاژ درب ها شده و موقعیت آن ها را  از استاندارد خود خارج میکند . 
 5. گزینه آخر به رفتار ساکنین و ارتباط آن با علت افتادگی درب کابینت است . درب کابینت متحرک است و باید این را در نظر بگیریم که اگر روی درب ها فشار زیادی وارد شود ریگلاژ آن ها بهم میخورد . بنابراین کابینت ساز ما چند نکته قابل توجه را برای شما عزیزان بازگو میکند تا در نگهداری کابینت بهتر عمل کنید .

مراقبت های لازم در خصوص  افتادگی درب کابینت

 • مراجعه به کابینت های فوقانی را به کودکان نسپارید . پریدن  کودکان و افرادی که قدشان به کابینت های فوقانی نمیرسد و کشیدن ناگهانی از بارزترین علت افتادگی درب کابینت میباشد .
 • درب هایی مثل درب آبچکان که زیاد باز و بسته میشوند را سعی کنید بیشتر اوقات باز بگذارید .  (این درب ها مدل باز بودنشان نیز ظاهر زیبایی دارد  )
 • زمانی که کشوها را باز میکنید فشار روی درب کشوها وارد نکنید تا موقعیت ریل ها  بهم نخورد
 • از گذاشتن لوازم سنگین داخل کشوها خودداری کنید تا فشار روی ریل ها وارد نشود 
 • لولای درب های بزرگ نمای کابینت مثل درب زیر سینکی ممکن است روی بدنه پی وی سی باشد . ازین جهت درب را به آرامی ببندید تا ریگلاژ لولا گازور بهم نخورد  
 • درب های داشبوردی را سعی کنید از وسط باز و بسته کنید نه از گوشه ها ، بلکه فشار روی لولا داشبوردی وارد نشود 
 •  از کابینت کار بخواهید  نصب و مونتاژ درب کابینت را در مرحله آخر انجام دهد (در کابینت های پیش ساخته ممکن است درب ها قبل از نصب مونتاژ شوند . مراقب این موضوع باشید چرا که  درب کابینت باید بعد از نصب کامل  نصب و ریگلاژ شود  )
 • بعد از اینکه نصب کابینت تمام شد خودتان یک پیچ گوشتی چهارسو بردارید و تمامی پیچ ها را سفت کنید .
سفارش درب شیشه ای کابینت
ریگلاژ درب کابینت

 آموزش ریگلاژ درب کابینت

اگر شاهد افتادگی درب کابینت بودید بدانید با یک پیچ گوشتی ساده هم میتوانید تمامی درب هایی که روی لولا گازور سوار هستند را خودتان ریگلاژ کنید . به تصویر بالا دقت کنید  و نکات زیر را روی اعداد روی تصویر دنبال کنید .

  1. عدد یک سوراخ های روی پایه لولا را نشان میدهد که وظیفه اتصال لولا از درب کابینت به بدنه را دارد . معمولا  علت افتادگی درب کابینت نمیتواند  این گزینه باشد چرا که قسمت کاسه ای پایه لولا گازور روی بدنه و با قرار گرفتن در محیط گازور شده فیت شده و عمده فشار روی لولا را خنثی میکند . اما به ندرت دیده میشود که پیچ آن شل شده و افتادگی درب کابینت رویت میشود . در این مواقع یا باید پیج را با پیج 16 میل ضخیم تری تعویض کرد یا اگر پیچ هرز نشده آن را سفت کنیم . 

 2.  گزینه دو برای مواقعیست که درب کابنیت را میخواهیم به صورت عمودی تنظیم کنیم . بدین معنی که اگر درب پایین است پیچ را شل کرده و درب را بالا بکشیم  و مجدد آن را سفت کنیم  و بر عکس . گاها شل شدن این پیچ (در صورتی که گزینه 3 پیچ نداشته باشد )میتواند علت افتادگی درب کابینت باشد .

3. گزینه سه برای موقعیت درب است . ما لولا را وقتی تنظیم میکنیم و ریگلاژ تمام میشود دو سوراخ روی لولا قرار دارد (گزینه سه ) که میتوانیم با قرار دادن پیچ کار ریگلاژ را تمام کنیم که  دیگر تکان نخورد .

 4.  گزینه 4 عدد مهمی است . بیشتر اوقات شل شدن این پیچ علت افتادگی درب کابینت میشود . این پیچ برای فاصله درب کابینت  (قسمت سمت  لولا ) در نظر گرفته شده است که چون از یک طرف باز است و موقعی که باز و بسته میکنیم تحت فشار قرار میگیرد گاها شل شده و درب به جلو کشیده میشود  و افتادگی درب کابینت بر اثر شل شدن این پیچ در یکی از لولاها اتفاق می افتد .

5. گزینه 5  برای تنظیم فاصله بین درب با لبه یونیت و یا فاصله درب با درب روبرویی است .  بهم خوردن تنظیم این پیچ افتادگی درب کابینت را به همراه ندارد اما میتواند فاصله درب ها را  از بین ببرد و با تحت فشار ماندن درب ها ریگلار بهم بخورد .

لیست قیمت کابینت  آشپزخانه هایگلاس در کرج 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *