کابینت آشپزخانه

علت متورم شدن صفحه کابینت آشپزخانه

کابینت سازی لویزان
کابینت سازی لویزان

علت باد کردن صفحه کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه تحت فشار زیادی قرار می گیرند، به خصوص اگر در زیر سینک یا یخچال قرار داشته باشند و از موادی مانند ام دی اف و تخته خرده چوب ساخته شده باشند که تمایل زیادی به استحکام ندارند. آب ناشی از سینک شما و رطوبت موجود در هوا می‌تواند منجر به آسیب دیدن کابینت‌های آب شود که برای پوشیدن کمی بدتر به نظر می‌رسند.

واحد فروش کابینت
02188628011

 

 

علائم آب دیدگی کابینت و صفحه کابینت

کابینت‌های آسیب‌دیده از آب اغلب متورم می‌شوند و باعث می‌شوند رنگ از بین برود یا لمینیت حباب کند و روکش را خراب کند. حتی ممکن است متوجه شوید که سطح لمینت به دلیل آسیب آب در داخل کابینت شما شروع به جدا شدن کامل می کند.

با این حال کابینت‌های آشپزخانه آسیب دیده از آب بر آشپزخانه شما تأثیر می‌گذارد، باید قبل از بدتر شدن آسیب آن‌ها را در اسرع وقت تعمیر کنید. چوب می تواند از مقدار معینی از آسیب آب جان سالم به در ببرد، اما تیم کارابینت قطعاً می تواند از تجربه به شما بگوید که کابینت ها همچنین می توانند به نقطه ای بی بازگشت برسند که غیرقابل ذخیره شوند.

شرکت کارابینت تولید کننده اصلی کابینت های آشپزخانه و دکوراسیون چوبی انواع کابینت mdf ، هایگلاس ، ممبران ، نئو کلاسیک ، انزو و کابینت فلزی می باشد و خدمات کارآمد  همچون  طراحی و تولید و نصب با بهترین کیفیت کابینت آشپزخانه به مشتریان خود خدمات ارائه می دهد. کابینت سازی لویزان آمادگی برای سفارش  انواع کابینت آشپزخانه در لویزان و محل های همجوار داراست.به دنبال ایده های نوآورانه، مجلل و امروزی برای طراحی آشپزخانه کلاسیک هستید؟با بهترین نصاب کابینت و طراح کابینت در شرکت کارابینت تماس بگیرید.

بهترین راه را برای تعمیر کابینت های آشپزخانه که از آب آسیب دیده اندچیست؟

مرحله برای تعمیر کابینت آشپزخانه پس از آسیب آب

اکنون، اینها مراحل کلی هستند که می توانند به طور گسترده در اکثر موقعیت ها برای اکثر مواد و سبک های درب کابینت اعمال شوند. بدیهی است که باید از عقل سلیم در مورد میزان آسیب آب و اینکه چقدر امکان پذیر است کابینت های خود را از آسیب آب نجات دهید، استفاده کنید.

این 9 مرحله باید برای تعمیر آسیب آب از کابینت های ساخته شده از MDF، تخته خرده چوب، تخته سه لا و بسیاری از مواد دیگر به خوبی کار کنند.

بنابراین، چگونه کابینت های چوبی آسیب دیده از آب را تعمیر می کنید؟

   1. کابینت ها را برای تعمیر آماده کنید

اول از همه، شما باید کابینت ها را برای کاری که قرار است انجام دهید آماده کنید.

شما باید درب کابینت را از لولاهای آن جدا کنید و آن را روی سطح کاری قرار دهید که ایمن و محافظت شده برای ابزار/رنگ باشد. ترجیحاً آن را به گاراژ/ سوله منتقل کنید و پارچه های قطره ای در اطراف آن قرار دهید تا رنگ را بگیرد.

بسته به شدت آسیب آب، ممکن است بخواهید لولاها، دستگیره درها و سایر قطعات سخت افزاری را از درب کابینت جدا کنید. ممکن است متوجه شوید که بدون در نظر گرفتن سطح آسیب آب، این فرآیند را آسان‌تر می‌کند.

قبل از شروع کار روی درب ها از خشک بودن درب ها اطمینان حاصل کنید - اخیراً نمی توانند از آب آسیب ببینند. چند روز قبل از اینکه بخواهید در صورت لزوم آنها را تعمیر کنید آنها را بردارید.

   2. از آستر بر پایه شلاک روی چوب استفاده کنید

در اکثر فروشگاه‌های سخت‌افزار به راحتی پیدا می‌شود، پرایمرهای مبتنی بر شلاک برای کمک به ترمیم لکه‌های کوچک و آسیب‌های موجود در مبلمان چوبی مانند کابینت‌های ما طراحی شده‌اند.

پرایمر مبتنی بر شلاک معمولاً در یک بطری اسپری برای استفاده آسان در مناطق آسیب دیده عرضه می شود. 1 یا 2 لایه از این محصول را روی نواحی آسیب دیده بمالید تا سطح درب کابینت شما صاف شود.

نکته مهم در مورد پرایمر مبتنی بر شلاک این است که می توانید هر نوع رنگی را روی آن قرار دهید. این پرایمر به یکدست شدن سطح چوب کمک می کند، اما همچنین اجازه می دهد رنگ شما به خوبی به آن بچسبد.

   3. در صورت لزوم از پرکننده چوب پلاستیکی استفاده کنید

اگر قسمت‌های بزرگ‌تری از آسیب‌دیدگی روی کابینت‌های آشپزخانه شما وجود دارد، ممکن است بخواهید از پرکننده‌های چوب پلاستیکی برای آب‌بندی آن‌ها و ترمیم آسیب‌های ناشی از آب استفاده کنید. تخته خرده چوب نسبت به MDF برجستگی بیشتری دارد، بنابراین اگر کابینت های تخته خرده چوب دارید، این مرحله را به طور کامل انجام دهید.

من شخصاً دوست دارم پرکننده چوب پلاستیکی را مستقیماً از لوله در مناطق آسیب دیده بمالم و سپس آن را با یک چاقوی بتونه کوچک صاف کنم. بدیهی است که مقداری که استفاده می کنید و تکنیکی که برای به کار بردن آن استفاده می کنید به موقعیتی که در مقابل شما دارید بستگی دارد.

قبل از مرحله بعدی مطمئن شوید که سطح کابینت های خود را زیبا و صاف (یا تا حد امکان صاف!) کنید.

   4. درب کابینت را سمباده بزنید!

اکنون زمان شروع سنباده زدن است!

تعمیر کابینت آشپزخانه اغلب شامل سنباده زدن در مرحله ای است و این نیز از این قاعده مستثنی نیست! کابینت های آسیب دیده از آب نیاز به سنباده زدن دارند تا سطح چوب یک بار دیگر بدون هیچ گونه حباب یا نواحی متورم ظاهر شود.

من دوست دارم از کاغذ سنباده 120 گریت استفاده کنم، اگرچه هر نوع درشتی مشابه باید مشکلی نداشته باشد. برخی از افراد این کار را به صورت گام به گام انجام می دهند، اما به نظر من استفاده از سنباده برقی برای این مرحله بسیار ساده تر است.

در حالت ایده آل باید از سمباده برقی باکیفیت ساخته شده توسط یک شرکت معتبر طراحی خانه استفاده کنید.

مراقب باشید چوب را بیش از حد سنباده نزنید - احتمالاً این فرآیند را تکرار خواهید کرد، بنابراین کابینت ها نباید بلافاصله به خوبی نو به نظر برسند. فقط مطمئن شوید که بعد از سمباده زدن آن صاف تر به نظر می رسد و آسیب کمتری دیده است.

   5. در صورت لزوم مراحل قبلی را تکرار کنید

اگر کابینت شما واقعاً تحت تأثیر آب قرار گرفته است، باید مراحل قبلی را 1 یا 2 بار تکرار کنید تا کار تعمیر کافی باشد.

بسته به اینکه واقعاً درب کابینت چقدر آسیب دیده است، ممکن است بخواهید از پرایمر شلاک، پرکننده چوب پلاستیکی و فرآیند سنباده استفاده مجدد کنید.

بهترین قضاوت خود را به کار ببرید یا از دوستی که در خانه مهارت دارد بپرسید اگر مطمئن نیستید

    6. درهای کابینت رنگ شده را سمباده بزنید

بعد از این کار تعمیر متوجه خواهید شد که در سنباده زدن بسیار خوب هستید!

بله، پس از خشک شدن رنگ، آن را دوباره با یک سمباده ریزتر سمباده بزنید. هدف در اینجا صاف کردن یا تغییر شکل چوب نیست - هدف این است که سطح رنگ بدون درز به نظر برسد. سنباده زدن همچنین سوراخ‌ها و شیارهای کوچکی را در سطح درب کابینت ایجاد می‌کند که به چسبندگی مناسب لایه‌های رنگ بعدی کمک می‌کند.

من برای این قسمت از فرآیند تعمیر از کاغذ سنباده 220 استفاده می کنم.

می توانید چوب رنگ شده را با دست سنباده بزنید یا یک بار دیگر از سنباده برقی استفاده کنید. با این حال، سنباده زدن این مرحله را با دست توصیه می کنم، زیرا باید دقت بیشتری داشته باشید و کار رنگ را حفظ کنید.

    7. یک لایه نهایی رنگ بزنید و دوباره آن را سمباده بزنید

حالا یک لایه نهایی رنگ بمالید، اجازه دهید خشک شود و دوباره به آرامی آن را با کاغذ سنباده ریز 220 یا مشابه سمباده بزنید. بسته به ظاهر درب کابینت، ممکن است بخواهید این فرآیند را 1 یا 2 بار دیگر تکرار کنید.

در این مرحله، هیچ آسیب آب یا خرد شدن رنگ نباید قابل مشاهده باشد. درب کابینت باید به اندازه نو به نظر برسد. تعمیر تقریبا تمام شده است!

     8.یک لاک یا مهر و موم ضد آب بزنید

اگر واقعاً می‌خواهید کابینت‌های آشپزخانه آسیب دیده از آب را تعمیر کنید و از عود مشکل جلوگیری کنید، پیشنهاد می‌کنم از یک روکش نهایی یا روکش شفاف استفاده کنید تا به جلوگیری از خروج آب کمک کند.

می توانید انواع مهر و موم های ضد آب، روکش های شفاف و لاک های مخصوص کابینت های چوبی آشپزخانه را پیدا کنید. مطمئن شوید که رنگی را پیدا کرده اید که برای نوع چوبی که روی آن کار می کنید و نوع رنگی که استفاده می کنید مناسب باشد.

رنگ‌ها و لاک‌های ضد آب کابینت‌های شما را در برابر آب غیرقابل نفوذ نمی‌کنند، اما نفوذ رطوبت آینده به چوب را بسیار دشوارتر می‌کنند.

 

طراحی و نصب کابینت های گلاس در لویزان

برای  نصب کابینت های گلاس موارد زیررا در سفارش خود لحاظ کنید

  1. قبل از هر چیزی انتخاب برند  با کیفیت خود ورق های گلاس اهمیت بالایی دارد 
  2. کابینت سازی ما در لویزان با شما قرارداد معتبر دارد . مراقب باشید همانطور که اشاره داشتیم حتما قرارداد معتبر با گارانتی کیفی لحاظ گردد
  3. طرحی را اجرا کنید که  کمتر کسی اجرا کده باشد چرا که زمینه تنوع زمینه ها و چیدمان کابینت ها بسیار وسیع است 
  4. در کنار زیبایی کابینت های گلاس ، بهترین یراق آلات را انتخاب کنید 
  5. مونتاژکاری بسیار دقیق که شاید در کابینت های های گلاس زیاد  دیده نمیشود.

برای اطلاع از بهترین قیمت کابینت های گلاس و ام دی اف با مشاوران کارابینت تماس بگیرید.

نمونه پروژه کابینت های گلاس لوکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *