کابینت آشپزخانه

چطور رنگ کابینت را انتخاب کنیم ؟

انتخاب رنگ کابینت

چطور رنگ کابینت را انتخاب کنیم ؟

رنگ ها می توانند ظاهر آشپزخانه را تغییر داده و حس ان را متمایز کنند رنگ ها می توانند کوچکترین و دلگیرترین آشپزخانه را تغییر دهند , توجه به وسعت فضای آشپزخانه برای انتخاب درست رنگ ها بسیار مهم می باشد ؛ رنگ کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین فاکتورها در زیبایی آشپزخانه است که به دلیل ویژگی های روانشناسی نهفته لازم است که در انتخاب آن دقت زیادی شود اینکه چطور رنگ کابینت را انتخاب کنیم ؟ باید چند نکته را در نظر گرفت یک فضای آشپزخانه , هارمونی آشپزخانه , سبک آشپزخانه و….همچنین اینکه هیچ گاه بیشتر از دو رنگ انتخاب نکنید زیرا این کار در آشپزخانه های کوچک تنها شلوغی به بار می آورد . کارابینت تولید کننده کابینت های مدرن با انواع کابینت ام دی اف ، ممبران ، های گلاس  و نئوکلاسیک در کرج در خدمت شماست . برای ارتباط با کابینت ساز کرج ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • 4 اصل مهم در انتخاب رنگ کابینت
  • چه رنگ هایی را برای کابینت انتخاب نکنیم ؟
  • کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ ؟

نمونه کار کابینت در کرج

انتخاب رنگ کابینت

4 اصل مهم در انتخاب رنگ کابینت

فضا و اندازه آشپزخانه را در نظر بگیرید :

در خصوص این موضوع که چطور رنگ کابینت را انتخاب کنیم ؟ در وهله اول باید به فضا و اندازه آشپزخانه توجه کرد  شما باید رنگی را انتخاب کنید که برای آشپزخانه شما مناسب باشد در صورتی که آشپزخانه شما بزرگ و جادار است در انتخاب رنگ هیچ نوع محدودیتی ندارید اما اگر آشپزخانه شما کوچک است باید رنگ روشن را برای کابینت انتخای نمایید تا باعث انعکاس نور , دلباز نشان دادن فضا و بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه شود .

رنگ کابینت را با دیگر اجزای آشپزخانه ست کنید :

یکی از مهم ترین موارد در رابطه با اینکه چطور رنگ کابینت را انتخاب کنیم ؟ این است که انتخاب رنگ کابینت با دیگر قسمت های آشپزخانه اعم از رنگ کاشی , رنگ کاغذ دیواری , رنک کف پوش و.. تطابق داشته باشد شما می توانید از پالت  رنگ های پیشنهادی فروشگاه ها را برای ست کردن پس زمینه با رنگ کابینت های خود کمک بگیرید ؛ از مناسب ترین رنگ ها برای آشپزخانه رنگ های بی رنگ مانند خاکی , بژ , کرم , قهوه ای , رنگ چوب , خاکستری و رنگ های خانواده خنثی  می باشد این رنگ ها به فضای آشپزخانه ثبات بخشیده , فضای گرم و رضایت بخش را فرآهم نموده و به خوبی با دیگر رنگ ها هماهنگ می شوند .

رنگ کابینت را بر اساس جنس آن انتخاب کنید :

کابینت های ساخته شده به صورت براق و ورق هایگلاس دیرتر لک شده و در برابر خط و خش مقاوم هستند به علاوه ورق های لمی گلاس و پلی گلاس هم به دلیل کیفیت بالایشان توصیه می شوند از ورق ام دی اف نیز برای تولید کابینت نئوکلاس استفاده می شود و با رنگ پلی اورتان سطح آن پوشش داده می شود ویژگی کابینت های رنگ شده این است که قابلیت سفارش سازی در ماکسیمم حالت خود قرار داشته و شما می توانید مات , براق بودن , کم رنگ یا پر رنگ بودن کابینت را تعیین نموده و قابلیت پولیش کاری و طراحی کابینت های فوق برای این کابینت ها فراهم است .

به سبک آشپزخانه توجه کنید :

اینکه چطور رنگ کابینت را انتخاب کنیم ؟ باید گفت در انتخاب رنگ , مدرن یا کلاسیک بودن کابینت ها بسیار تأثیر گذار هستند در صورتی که از کابینت مدرن استفاده می کنید محدودیت رنگی ندارید اما در صورتی که کابینت شما سبک کلاسیک دارد در انتخاب رنگ دقت داشته باشید به عنوان مثال در کابینت سبک کلاسیک رنگ آبی می تواند بهترین رنگ باشید آبی نور را جذب کرده و برای آشپزخانه هایی که همیشه گرم و پر نور هستند دیگر رنگ های رایج در کابینت کلاسیک رنگ سفید , ترکیب سفید و طلایی , قهوه ای , کرمی و طوسی است .

چه رنگ هایی را برای کابینت انتخاب نکنیم ؟

  • برای آشپزخانه های کوچک از کابینت با رنگ تیره استفاده نکنید .
  • رنگ سال را به عنوان رنگ کابینت انتخاب نکنید زیرا خیلی زود از مد می افتد می تواندی بخشی هایی از نمای طراحی شده مانند دستگیره ها را به رنگ سال در آورید .
  • استفاده از رنگ های زیاد در طراحی کابینت باعث ایجاد حس شلختگی و کج سلیقه ای شما می شود .
  • از رنگ های خیلی زیبا که تو چشم هستند استفاده نکنید زیرا خیلی زود شما را خسته می کند .

کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ ؟

مزایای کابینت تک رنگ این است ک به شما کمک می کند تا کمتر احساس بی نظمی کنید اگر آشپزخانه شما کوچک است این کابینت ها انتخاب مناسبی برای شما هستند بودجه ای که برای این کابینت ها خرج می کنید کمتر از کابینت های دو رنگ است .

هزینه ساخت پروفیل درب کابینت شیشه ای 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *