کابینت آشپزخانه

رایج‌ترین رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

محبوب ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

وقتی نوبت به رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه می رسد، باید به نکات زیادی توجه کرد.چه به دنبال دوام ماندگار باشید، چه زیبایی شناسی جذاب، کابینت آشپزخانه شما می تواند به طور چشمگیری بر طراحی آشپزخانه و بزرگی فضا تأثیر بگذارد.

در این مقاله، می‌خواهیم به 3 مورد از رایج‌ترین رنگ‌ها در رنگ‌آمیزی کابینت آشپزخانه - براق، مات و ساتن نگاهی بیندازیم. مزایا و معایب آن‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم.با ماهمرا باشید.

سفارش کابینت  های گلاس
رایج ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

محبوب ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

1.سطح براق (100% براق)

گاهی اوقات 100% براق نامیده می شود، براقیت بالا ، که برای انعکاس نور در اطراف اتاق طراحی شده است و کابینت آشپزخانه شما را به قطعاتی خاص تبدیل می کند. امروزه نیز در آشپزخانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد

مزایای GLOSS:

1. اول از همه، اگر با فضای کوچکی کار می‌کنید بسیار عالی است، زیرا سطوح براق نور را در سراسر اتاق منعکس می‌کنند و به فضا کمک می‌کنند حتی اگر نسبتاً کوچک باشد، روشن و بزرگ دیده شود.

2.کابینت های آشپزخانه براق سفید محبوب ترین رنگ ها در بین تمام رنگ های براق هستند زیرا میزان نوری که در اطراف اتاق منعکس می شود را به حداکثر می رساند. رنگ های 100% براق در طرح های معاصر بسیار رایج است . اگر واقعاً می خواهید آشپزخانه شما به عنوان یک اتاق براق و چشمگیر که بزرگ، سبک و مطبوع به نظر می رسد برجسته شود، براقیت بالا بهترین گزینه برای کابینت های رنگ شده شما است. اگر به درستی با نور و رنگ های خوب اجرا شود، بدون شک برجسته ترین و چشمگیرترین روکش برای کابینت آشپزخانه است.

معایب گلاس

در حالی که براقیت بالا بسیار زیبا و براق است، کثیفی را به راحتی نشان می دهد (مخصوصاً براقیت سفید) و نسبت به سایر انواع روکش ها بسیار راحت تر در معرض خرد شدن، شکستن و آسیب دیدن است.بنابراین اگر با کودکان کوچک یا حیوانات خانگی زندگی می‌کنید، کابینت‌های براق مناسب نیستند. ایرادات و خط و خش روی کابینت های رنگ شده براق بسیار قابل مشاهده خواهد بود، چه از رنگ براق پایه آب یا روغنی استفاده کرده باشید. همچنین تمیز کردن آنها بدون آسیب رساندن به اثر رنگ بسیار دشوار است، بنابراین اگر به دنبال طرح های کابینت آشپزخانه با تعمیر و نگهداری کم هستید، مطمئناً این رنگ ایده آل نیست.

آیا باید برای کابینت آشپزخانه از براق کننده استفاده کنم؟

کابینت های آشپزخانه براق برای افراد مجرد یا زوج هایی که حیوانات خانگی و بچه های نامرتب ندارند ایده آل هستند. اگر می خواهید آشپزخانه شما روشن، جادار و چشمگیر به نظر برسد، براق می تواند انتخابی عالی باشد. با این حال، اگر روکش چوب دارید و تمیز کردن و نگهداری مشکلی برای شماست، سعی کنید چیزی با روکش صاف‌تر را امتحان کنید

سفارش کابینت ام دی اف

2.فینیش مات ( مات)

روکش مات یا مات نامیده می شود، به دلیل صاف و کسل کننده بودن - عدم انعکاس نور شناخته شده است. فقط به این دلیل که این روکش نور را جذب می کند به این معنی نیست که کسل کننده و خسته کننده به نظر می رسد - بسیاری از کابینت های آشپزخانه مدرن و انتقالی از رنگ مات پاستلی برای تأثیرگذاری عالی استفاده می کنند.

مزایای  رنگ مات

اول از همه، رنگ‌های مات به شما آزادی بیشتری برای آزمایش و ترکیب رنگ‌هایتان می‌دهند، وقتی رنگ را روی کابینت‌های آشپزخانه می‌زنید. اگر کابینت های افرا و رنگ های چوب مورد علاقه شما نیستند، سعی کنید رنگ های آبی پاستلی را با صورتی پاستلی ترکیب کنید تا ظاهری پر جنب و جوش داشته باشید که بیش از حد به نظر نمی رسد. صاف بودن رنگ مات باعث می شود بدون اینکه به کره چشم شما حمله کند، آشپزخانه ای رنگارنگ داشته باشید! روکش‌های مات برای آشپزخانه‌های سنتی،عالی هستند. چه بر پایه روغن باشند و چه بر پایه لاتکس، این رنگ های چوبی تطبیق پذیری زیادی دارند. خراش‌ها، لک‌ها و کثیفی‌ها با روکش‌های مات کمتر دیده می‌شوند، و آنها را برای مکان‌های پر رفت‌وآمد یا خانه‌هایی با کودکان کوچک و حیوانات خانگی ایده‌آل می‌کند. روکش های مات به نوعی به آشپزخانه شما احساس آرامش و آرامش می دهد. اگر می‌خواهید فضا را گرم و دنج کنید، می‌توانید از این رنگ‌ها به‌ویژه در آشپزخانه‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.

معایب مات

:اگر مراقب نباشید، روکش های مات می توانند واقعا کسل کننده و خسته کننده به نظر برسند. . کلید مات بازی کردن با رنگ ها و سبک های مختلف برای یافتن تعادل مناسب است. این همه با تجربه می آید! روکش‌های مات همچنین می‌توانند آشپزخانه‌ها را کوچک‌تر کنند. اگر در ابتدا با کابینت های آشپزخانه مسطح کار می کنید، مات می تواند بسیار ضعیف به نظر برسد. یکی از راه ها استفاده از رنگ مات روی کابینت های شیکر با فرورفتگی در سطح چوبی است که نور و سایه های طبیعی را روی درب کابینت ایجاد می کند.

در نهایت، فقط به خاطر داشته باشید که رنگ مات نسبت به رنگ براق کمتر صاف است، بنابراین تمیز کردن آن ممکن است مشکل باشد.

آیا باید از رنگ مات برای کابینت آشپزخانه استفاده کنم؟

اگر می‌خواهید با رنگ‌ها بازی کنید، می‌خواهید آشپزخانه‌تان احساس راحتی کند، یا می‌خواهید کابینت‌هایی در اطراف حیوانات خانگی و کودکان کم‌نظارت داشته باشید، رنگ‌های کابینت مات برای شما مناسب هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *