کابینت آشپزخانه

علت کپک کابینت آشپزخانه

علت کپک کابینت آشپزخانه
علت کپک در کابینت آشپزخانه و راه حل

علت کپک کابینت آشپزخانه

کپک می‌تواند در آشپزخانه‌ها مشکل‌ساز باشد و اغلب در مکان‌هایی ظاهر می‌شود که کمتر انتظارش را داریم. یکی از این مکان ها کابینت ها هستند. اگر متوجه کپک زدن در کابینت های آشپزخانه خود شده اید، ممکن است تعجب کنید که چه چیزی باعث این رشد می شود. چه چیزی منجر به کپک زدن در این مکان  می شود؟ علت کپک در کابینت آشپزخانه می تواند به دلیل رطوبت، پوسیدگی مواد غذایی و عدم تهویه باشد. یک کابینت مرطوب نیز می تواند با به دام انداختن هوا در داخل فضا منجر به کپک زدن شود. دانستن اینکه کپک از کجا داخل کابینت آشپزخانه می آید، شما را آماده می کند تا از بروز این آسیب در آینده جلوگیری کنید.در زیر علت کپک آشپزخانه را توضیح می دهیم.

چرا کابینت های من کپک می زند؟

کپک آشپزخانه اغلب به دلیل رطوبت ناشی از پخت و پز، شستن ظروف یا استفاده از ماشین ظرفشویی ایجاد می شود. غذا یا ذرات غذا در کابینت شما نیز می تواند کپک ایجاد کند. کپک در جایی که رطوبت، رطوبت و تهویه کمی وجود دارد رشد می کند. وقتی فضای داخلی کابینت آشپزخانه خیس می شود و رطوبت باقی می ماند، کپک ایجاد می شود.

چرا کابینت ام دی اف کپک می زند؟

تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF) به روش های مختلفی استفاده می شود، اما رایج ترین آنها ساخت وسایل مبلمان مانند کمد و کابینت استریو است. مانند بسیاری از مصالح ساختمانی، ام دی اف در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت بیش از حد و عدم نور کافی خورشید در برابر رشد قالب آسیب پذیر است.

وقتی فضای داخلی کابینت آشپزخانه خیس می شود و رطوبت باقی می ماند، کپک ایجاد می شود.

7 ترفند برای جلوگیری از رطوبت کمدو کابینت

 • منابع خارجی نشت آب را بررسی کنید. …
 • هر قالبی که از قبل در کمد لباس  کپک  دارد را بردارید. …
 • از بین بردن کپک در حمام …
 • مطمئن شوید که جریان هوای خوبی وجود دارد. …
 • بی نظمی و کثیفی خود زمینه ساز است و تمیز کردن عمیق. …
 • سطح رطوبت را پایین نگه دارید. …
 • هرگز اقلام مرطوب را ذخیره نکنید.
بهترین قیمت کابینت ام دی اف

چه کارکنم تا کابینت آشپزخانه کپک نزند؟

 1. یخچال را به صورت دوره ای تمیز کنید.
 2. که مطمئن شوید آشپزخانه شما به خوبی عایق بندی شده است، پنجره ها به اندازه کافی ضد آب هستند و لوله کشی عملکردی دارد و بدون نشتی کار می کند.

 3. مطمئن شوید که آشپزخانه شما به اندازه کافی با هود تهویه می شود و هنگام آشپزی از آن استفاده کنید تا رطوبت هوا را از بین ببرید. همچنین ایده خوبی است که در صورت داشتن پنجره و اجازه آب و هوا، باز کنید تا رطوبت آشپزخانه در حین پخت و پز آزاد شود.

 4. برای جلوگیری از پاشیدن آب و پخش شدن آن در اطراف سینک، جریان شیر را تا حد امکان در هنگام جاری شدن آب باز کنید.
 5. از کاشی یا سایر سطوح سخت روی زمین در آشپزخانه خود استفاده کنید، زیرا فرش و موکت آهنربایی برای رطوبت هستند. از رنگ های مقاوم در برابر قالب در آشپزخانه خود استفاده کنید.

کپک ها از خطرناک ترین موجودات موجود در خانه هستند. کپک خارج از کنترل می تواند سلامت شما را از بین ببرد و یادگیری نحوه جلوگیری از کپک زدن در آشپزخانه بسیار مهم است، زیرا رطوبت و گرما آشپزخانه را به خطرناک ترین مکان برای کپک های خانگی تبدیل می کند.

شیک ترین کابینت های گلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *