کابینت آشپزخانه

کابینت دوطرفه چیست ؟

کابینت دوطرفه

کابینت دو طرفه چیست ؟

اهمیت کابینت های آشپزخانه علاوه بر اینکه در پوشش دهی در محیط آشپزخانه ها خلاصه می شود در نمای خانه و بالطبع زیبایی کل خانه نقش مهمی دارد ؛ با انتخاب طرح کابینتی مناسب و هماهنگ با دکوراسیون منزل می توان ظروف , لوازم برقی و بسیاری وسایل ریز و درشت در آشپزخانه ساماندهی نمود و در کل نظم و زیبایی را به آشپزخانه هدیه داد از انواع این سازه می توان به کابینت دو طرفه آشپزخانه اشاره نمود که با عنوان کابینت آشپزخانه دو طرفه گالی نیز شناخته می شود . کارابینت تولید کننده کابینت های آشپزخانه مدرن با طرح های جدید کابینت ممبران ، های گلاس ، ام دی اف ، نئوکلاسیک و…. در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • کابینت دو طرفه آشپزخانه چیست ؟
  • محبوب ترین رنگ و مدل انواع کابینت های دو طرفه
  • مزایا و معایب کابینت های دو طرفه
  • آیا می توان به کابینت های دو طرفه جزیره اضافه کرد ؟
  • فاکتورهای مهم در طراحی کابینت های دو طرفه

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

کابینت دوطرفه

کابینت دو طرفه آشپزخانه چیست ؟

کابینت دو طرفه یا کابینت آشپزخانه دو طرفه گالی متشکل از دو ردیف کابینت بوده که رو به روی هم قرار گرفته شده است یکی از مهم ترین خصوصیات این کابینت این است که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بوده و می توان از کمترین قسمت فضای آشپزخانه حداکثر بهره را برد .

محبوب ترین رنگ و مدل انواع کابینت های دو طرفه

کابینت های دو طرفه یا همان کابینت آشپزخانه دو طرفه گالی مناسب آشپزخانه های کوچک است بنابراین برای اینکه فضا را بزرگتر نشان دهد بهتر است برای آن از رنگ های روشن استفاده نمود اما با این حال رنگ های تیره نیز آشپزخانه را مدرن و شیک نشان می دهد این به شرطی است که آشپزخانه شما نورگیر مناسبی داشته باشد برای مدل کابینت های دو طرفه برای اینکه مناسب آشپزخانه های کوچک هستند بهتر است سبک کلاسیک انتخاب نشود و مدل انها مدرن یا مینیمال باشد .برای آشپزخانه های بزرگ دست شما در انتخاب طرح و سبک باز است و کابینت های آشپزخانه دو طرفه می تواند از نوع کلاسیک , پولیشی و نئوکلاسیک باشد .

طرح های جدید کابینت ام دی اف

محبوب ترین انواع کابینت های دو طرفه :

  • کابینت های هایگلاس دو طرفه
  • کابینت های ممبران دو طرفه
  • کابینت های انزو دو طرفه
  • کابینت های مدرن دو طرفه و..

مزایا و معایب کابینت های دو طرفه

مزایای کابینت های دو طرفه چیست ؟

در صورتی که قصد دارید نهایت استفاده را از آشپزخانه ببرید می توانید کابینت دو طرفه را انتخاب نمایید از مهم ترین ویژگی های این نوع جادار بودن است که برای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه فضای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد در آشپزخانه هایی با این مدل کابینت استفاده از یخچال , اجاق گاز و سینگ ظرفشویی آسان تر است علاوه بر این آشپزخانه مرتب و شیک به نظر می رسد , در صورتی که آشپزخانه آپارتمان شما کوچک است می توان با این مدل کابینت نهایت استفاده را از فضا برد .همچنین از انواع کابینت ها می توان در این طرح استفاده نموددر حال حاضر روکش های ملامینه , ام دی اف و پی وی سی از انواع روکش هایی بوده که در این نوع کابینت استفاده می شود .

معایب کابینت های دو طرفه که از آن بی خبر هستید :

اگر خانواده شما , خانواده ای پر جمعیت است این نوع کابینت شما را محدود می کند ولی اگر آشپزخانه سرد و گرم جدا داشته باشید مشکلی پیش نمی آید همچنین اگر آشپزخانه شما بدون پنجره و یا کم نور است این محصول برای شما توصیه نمی شود ممکن است فضا را کمی تاریک نشان دهد .

آیا می توان به کابینت دو طرفه جزیره اضافه کرد ؟

برای پاسخ به این سؤال باید گفت , بسیاری از آشپزخانه ها که از کابینت دو طرفه استفاده می کنند یا قصد استفاده از ان را دارند برای افزودن جزیره فضای کافی وجود ندارد در واقع از این نوع کابینت ها در فضایی استفاده می شود که فضای کافی و بزرگی موجود نیست و در مواردی که آپزخانه بزرگ باشد امکان افزودن جزیره کوچک یا باریک در آشپزخانه وجود دارد .

فاکتورهای مهم در طراحی کابینت های دو طرفه

در طراحی کابینت های دو طرفه برای آشپزخانه باید مواردی را در نظر گرفت از جمله اینکه بهتر است برای راحتی کار اجاق گاز و سینگ در یک طرف قرار داده شود ؛ دوم اینکه مطمئن شوید برای باز کردن درب کابینت با مشکل رو به رو نمی شود و فضای کافی وجود دارد و اینکه در رفت و آمد شما مشکلی پیش نیاید بین دو ردیف کابینت دست کم 1.5 متر فاصله رعایت شود .

طراحی و اجرای درب  شیشه ای کابینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *