کابینت آشپزخانه

پر فروشترین رنگ کابینت چیست ؟

پر فروشترین رنگ کابینت
پر فروشترین رنگ کابینت

پر فروشترین رنگ کابینت چیست  ؟

رنگ ها نقش اصلی زیبایی دکوراسیون را ایفا میکنند . در دکوری چون کابینت آشپزخانه بدون شک انتخاب یک یا چند رنگ مناسب میتواند سلیقه زیبای شما را به اشتراک بگذارد . اگر توجه کرده باشید مهمانان شما برای تعریف و تمجدید از انتخاب دکوراسیون آشپزخانه تان قبل از هر چیزی به شما میگویند : کابینت شما  چه رنگ زیبایی دارد . اما همین انتخاب رنگ گاهی میتواند دیدگاه عموم و حتی نگاه شما را به نتیجه نهایی کاملا معکوس جلوه دهد . پس باید در انتخاب رنگ کابنیت دقت بالایی داشته باشید . در این مقاله همراه کارابینت باشید با پر فروشترین رنگ کابینت  و  بهترین رنگ بندی کابینت آشپزخانه 2022 و 2023

تیم کابینت ساز در کرج و  تهران

تاثیر رنگ در کابینت آشپزخانه

قبل از پرداخت به پر فروشترین رنگ کابینت سال بد نیست توضیحاتی در تاثیر انتخاب رنگ کابینت ارائه کنیم  . رنگ ها جنبه روانشناسی دارند و شاید گاهی یک رنگ ساده بتواند طرحی را شیک تر یا زشت تر از آن چیزی که هست نشان دهد . مثلا شما دو گربه سیاه و سفید را در نظر بگیرید .  طبیعتا با اولین نگاه به گربه سفید ظاهر ملوس  و جذابی را برداشت میکنید  و دیدن دیگری که رنگ سیاهی دارد جلوه خشن و هجومی به خود گرفته است . در دکوراسیون داخلی نیز شما با همین معیارها سر و کار دارید . هر ساله آمار سفارش و نصب کابینت های آشپزخانه را بر اساس پر فروشترین رنگ کابینت دنبال میکنند چرا که رنگ ها نقش اصلی نمای بیرون کابینت  و حتی تعیین کننده انتخاب طرح کابینت نیز هستند . 

پر فروشترین رنگ کابینت

پر فروشترین رنگ کابینت چیست  ؟

رنگ سفید

حدود 10 سال یا شاید بیشتر است که رنگ سفید بیشترین رنگ کاربردی در کابینت  آشپزخانه است . بین طرح های مدرن بیشتر طرح ها همچنان با رنگ سفید اجرا شده اند . رنگ سفید اگر در نمای کابینت هم مصرف نشود در بیشتر مواقع  در بدنه کابینت ها از ورق های سفید استفاده میشود .

چرا رنگ سفید در کابینت آشپزخانه استفاده میشود  ؟

3 دلیل وجود دارد که ما طبق تجربه کاری خود در زمینه طراحی و ساخت کابینت علت های اصلی انتخاب رنگ سفید میدانیم که  عبارتند از  :

 1. نورپداری بی نظیر در رنگ سفید
 2. ست شدن رنگ سفید با همه رنگ ها
 3. جنبه روانشناسی  رنگ سفید

  1. نورپردازی بهتر آشپزخانه

آشپزخانه نیاز به نورپردازی خوبی دارد تا  جلوه بهتری داشته باشد ، طرح کابینت را بهتر به نمایش بگذارد  و همینطور لوازم  آشپزخانه  و هر آنچه که در آشپزخانه است بهتر به چشم بخورد . ازین جهت است که پر فروشترین رنگ کابینت سفید بوده که  در بسیاری کابینت ها یا در نما یا در قسمت بدنه میتواند مصرف شود .

 2. ست شدن با  رنگ سفید

به جرات میتوان گفت همه رنگ ها میتوانند با رنگ سفید ست شوند  . کاتالوگ رنگ ها هر روزه همراه با طرح های جدید روکش ورق متنوع تر شده و انتخاب رنگ کابینت مورد نظر کمی سخت تر و وسواس بیشتری خواهد داشت  . اما رنگ سفید را همه بدون هیچ دغدغه ای انتخاب میکنند  چرا که اگر قرار است لوازم آشپزخانه ، یراق آلات ، طرح  کانتر و اپن  و ویترین های سفارشی و حتی رنگ هود و اجاق را با رنگ خاصی ست کنیم بهترین رنگ رنگ سفید است .

 3. آرامش بیشتر با رنگ سفید

یکی از دلایلی که رنگ سفید پر فروشترین رنگ کابینت است انتقال حس آرامش و کم شدن استرس ما در آشپزخانه است . خانم ها بیشتر با محیط آشپزخانه سر و کار دارند و روحیه لطیف آنها با رنگ سفید سازگاری بیشتر خواهد داشت . از طرفی لذت  فعالیت  در آشپزخانه برای همه ما از آشپزی گرفته تا کارهای دیگر با رنگ سفید تجربه بهترین خواهد بود .

کابینت ام دی اف جزیره در کرج

رنگ های آنتیک

رنگ آمیزی آنتیک یک ایده هنری است . قدیمی نشان دادن  هر چیزی برای نسل ما میتواند یک ایده خاص و تنوع خوبی باشد . رنگ آمیزی آنتیک نیز به گونه ایست که اگر همه طرح های آنتیک کابینت های اجرا شده را در سال جمع کنیم طرح آنتیک پر فروشترین رنگ کابینت خواهد بود . رنگ آمیزی آنتیک اکنون نیازی به رنگ آمیزی دستی ندارد و روکش های بسیار متنوعی در  کلاس های مختلف آنتیک توانسته اند به خوبی این رنگ آمیزی را به نمایش بگذارند . آنچه که رنگ های آنتیک را در رقابت رنگ بندی کابینت پیشرو  میکند عبارتند از :

 • تنوع بالا در رنگ بندی آنتیک
 • مینیمال نشان دادن کابینت آشپزخانه شما
 • جذابیت و تنوع در طرح های کلی  و خلق طرح های جدید
 • مقرون بصرفه بودن طرح های  آنتیک نسبت به رنگ آمیزی آنتیک
تولیدی جا کفشی در کرج
تولید و نصب کابینت در بلوار جمهوری کرج

رنگ طوسی

 یکی از پر فروشترین رنگ  های کابینت  2022 رنگ طوسی است . همچنین  ترکیب رنگ طوسی  با سفید یا سیاه میتواند اجرای خارق العاده ای داشته باشد .  کانتر ، جزیره ، ویترین ها و نمای کابینت های طوسی بی نظیر هستند . همچنین استقبال بالای مدل های ورق و  روکش ها از کابینت طوسی این رنگ را در نیمه  اول 1401 در یک مقطع زمانی به پر فروشترین رنگ  کابینت تبدیل  کرد .اکنون کارابینت با طراحی و ساخت  طرح های طوسی انواع کابینت در خدمت شماست  :

 • کابینت ام دی اف طوسی
 • کابینت ممبران طوسی
 • کابینت نئوکلاسیک طوسی
 • کابینت هایگلاس طوسی
 • کابینت های ترکیبی سفید طوسی
کابینت ام دی اف مشکی خاکستری در کرج

رنگ خاکستری

شاید در نگاه اول این سوال  برایتان پیش بیاید که مگر کابینت را با رنگ خاکستری هم اجرا میکنند  ؟! اما حقیقت محبوبیت رنگ خاکستری در آشپزخانه فراتر ازین است . در کنار رنگ طوسی و بین رنگ های تیره یکی از شیک ترین طرح های کابینت با رنگ طوسی اجرا میشوند . پر فروشترین رنگ  کابینت  در 2021 و 2022 رنگ هایی بوده اند که در طرح هیا مینیمال مصرف شده اند که رنگ خاکستری نیز بین همین رنگ ها بوده است .

کابینت سازی مینی سیتی

رنگ قهوه ای و ماهگونی

یکی دیگر از پر فروشترین رنگ های کابینت رنگ قهوه ای طرحدار یا همان ونگه است . قهوه ای در سال های 2021  و 2022 کمتر دیده میشود اما همچنان در سازه های چوبی غیر کابینت مثل میز کامپیوتر ، جا کفشی ، کمد دیواری  و میز تلویزیون روی بورس است . با توجه به طرح های مدرن کابینت ممبران  و ترکیب رنگ های سفید   ، آنتیک ، مشکی ، طوسی و طلایی دیگر بعید میدانیم رنگ قهوه ای بتواند پر فروشترین رنگ کابینت سال 2023  باشد  اما ترکیب آن با سفید  و طرح های آنتیک امیدواری بیشتری به افزایش طرفداران این رنگ میدهد .

طرح های جدید کمد دیواری در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *