کابینت آشپزخانه ممبران

انتخاب یک روکش مناسب برای کابینت ها یا کمدها به اندازه ی انتخاب جنس خود کابینت ها مهم است.
فارغ از زیبایی ,روکش از کابینت محافظت کرده و عمر آن را تعیین می کند و به همین دلیل انتخاب روکش مناسب بسیار مهم است.
همچنین برای مغزی اکثر کابینت ها از ام دی اف استفاده شده و فقط روکش های آنها باهم متفاوت بوده و بر اساس دکوراسیون منزل شما انتخاب می شوند. روکش های متفاوتی از جمله هایگلاس , انزو, ممبران و … وجود دارد.
بسته به مدل کلاسیک یا مدرن منزل, شما می توانید روکشی مناسب همان مدل انتخاب کنید. یکی از این روکش های پرطرفدار , روکش ممبران  یا وکیوم می باشد. این نوع روکش برای هر دو مدل کلاسیک و مدرن قابل اجرا است. البته طرفدار بیشتری در زمینه ی کلاسیک دارد.
در ادامه می پردازیم که ممبران چیست و مزایا و معایب آن را بررسی میکنیم و مقایسه ای با سایر روکش ها خواهیم داشت.

همین حالا با ما تماس بگیرید

کابینت ممبران چیست؟

روکش ممبران (membrane) که به اصطلاح وکیوم نیز شناخته شده است, از جنس پلی وینیل کلرید یا همان PVC ساخته شده است و در طرح های براق, مات و حتی چوبی قابل اجرا هستند.

برای ساخت این نوع کابینت معمولا ا زمغزی MDF استفاده میکنند.

بدلیل طرح های متنوع این نوع روکش هم طرح های کلاسیک و هم طرح های مدرن قابل اجرا است. البته که بیشتر افراد این روکش را برای طرح های کلاسیک انتخاب می کنند. دلیل این موضوع امکان اجرای نقش و نگار بر روی این نوع روکش می باشد.

مزایا و معایب کابینت ممبران :

جزیره وسط ساخته شده از ممبران

برای خرید هر وسیله ای برای منزا لازم و واجب است تا مزایا و معایب آن را بدانید تا انتخاب درستی داشته باشید. در ادامه مزیت ها و معایب کابینت با روکش ممبران را بررسی می کنیم.

مزیت های کابینت ممبران:

 • ایده آل برای آشپزخانه ها بدلیل ضد آب و ضد رطوبت بودن : همانطور که می دانید محل آشپزخانه محلی برای شستشو و پخت و پز می باشد و به همین دلیل احتمال برخورد آب و رطوبت به کابینت ها وجود دارد. از این رو انتخاب کابینتی ضد آب می تواند بسیار مناسب آشپزخانه ی شما باشد.
 • ماندگاری و دوام بالا : مقاومت این کابینت نسبت به آب و رطوبت باعث ماندگاری بالای آن می شود و این به این مفهوم است که مدت زمان رسیدن به تعمیر آن در مدت طولانی تری نسبت به کابینت های دیگر اتفاق می افتد و همین ماندگاری بالا برای شما صرفه اقتصادی نیز دارد.
 • قابلیت تمیز شدن آسان با یک دستمال مرطوب: تمیز شدن آسان این کابینت ها نیز از دیگر مزیت های مهم آن است. کابینت های ممبران با یک دستمال مرطوب و شوینده های ملایم به راحتی تمیز می شوند.
 • القای حس طبیعی : به دلیل نوع روکش , حس طبیعی کابینت چوبی را به خوبی القا می کند.
 • داشتن تنوع رنگ و طرح : تنوع رنگ و همچنین طرح های متنوع انتخاب را برای شما بسیار راحت کرده و می توانید با توجه به دکور منزلتان طرح و رنگ مناسب را انتخاب کنید.

معایب کابینت ممبران:

 • سخت پیداشدن طرح هماهنگ در هنگام تعمیر : با وجود طرح ها و رنگ های متفاوت, در صورت خراب شدن روکش کابینت, احتمال پیدا نکردن رنگ دقیق کابینت وجود دارد.
 • نیاز به نظافت بیشتر: بدلیل نقش و نگار های موجود برروی روکش ممبران نظافت بیشتری باید انجام شود
 • رنگ پریدگی کابینت در معرض نور خورشید: در صورت قرار گرفتن کابینت ممبران در معرض نور خورشید در طولانی مدت باعث رنگ پریدگی رنگ ممبران خواهد شد.
 • پریدگی روکش در صورت برخورد با اجسام سخت : درصورت استفاده ی نادرست از کابینت ها و همچنین برخورد اجسام سخت به آن باعث بلند شدن روکش از سطح کابینت خواهد شد.
 • خاصیت خش پذیری این نوع کابینت : خوردن اجسام به کابینت ها باعث خشدار شدن کابینت ممبران خواهد شد.
 •  

انواع کابینت ممبران از نظر رنگ :

جزیره ممبران و روبروی آن کابینت ممبران قهوه ای

انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه یکی از دغدغه های مشتریان می باشد. بسته به رنگ دکوراسیون داخلی شما رنگ کابینت ها مشخص می شوند.
درمورد کابینت های ممبران همانطور که گفته شد دارای طرح ها و رنگ های مختلفی می باشند که انتخاب را برای مشتریان آسان می نماید.
از جمله ی این رنگ ها : سفید صدفی , قهوه ای سوخته , مشکی , سرمه ای ,  طلایی , کرم و … می باشد.
شما حق انتخاب یک رنگ برای کابینت ها و یا چند رنگ را دارید. یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای کابینت ممبران , رنگ سفید می باشد. از دلایل انتخاب این رنگ می توان به روشنایی بیشتر و بزرگ نمایی آشپزخانه و اتاق ها و همچنین داشتن نمایی لاکچری , اشاره نمود. البته رنگ سفید به تنهایی و با زیاده روی این رنگ باعث بی روح شدن و سرد شدن رنگ فضا می شود  و به همین دلیل برای برجستگی رنگ سفید و همچنین گرما بخشیدن به محیط از ترکیب یک رنگ با سفید نیز استفاده  می شود که در ادامه با دیدن نمونه کارهای ما متوجه این ترکیب رنگ ها خواهید شد.

مقایسه کابینت ممبران با سایر کابینت ها:

جزیره ی ممبران سفید رنگ

معمولا کابینت ممبران را با کابینت هایگلاس مقایسه می کنند و نتیجه ی این مقایسه در نهایت به مدل و طرح انتخابی شما بستگی دارد.

 • در کل کابینت ممبران قیمت بالاتری نسبت به کابینت هایگلاس وکابینت های دیگر دارد و دلیل قیمت بالاتر آن استفاده از تکنولوژی خاص است.
 • گرچه هردو کابینت هایگلاس و ممبران خش پذیر هستند ولی هایگلاس بیشتر مستعد خش می باشد.
 • کابینت هایگلاس بدلیل سطح براق لک پذیری بیشتری نسبت به ممبران دارد.
 • مقاومت و دوام کابینت هایگلاس بیشتر از ممبران است.
 • کابینت هایگلاس دارای گوشه های تیز است درحالیکه گوشه ها ممبران اصلا تیز نیستند.
 • کابینت هایگلاس قابلیت اجرای طرح های پرکار و نقش و نگار را ندارد درصورتیکه در کابینت ممبران این نقش و نگارها قابل اجرا است.

مدل های متنوع کابینت ممبران شامل : طرح چوب , طرح های مدرن و .. که در ادامه نمونه کارها مشاهده خواهید کرد.

به بالای صفحه بردن