کابینت MDF

اگر شما تصمیم به تغییر کابینت آشپزخانه خود گرفته اید  اولین گزینه ای که به شما پیشنهاد می کنیم، کابینت آشپزخانه ام دی اف است. ام دی اف از چوب و کاغذ و رزین تشکیل شده است. برای کسانی که جایگزین ارزانی به جای چوب می خواهند برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنند، ام دی اف انتخاب بسیار مناسبی است. ام دی اف از تخته سه لایی متراکم تر و محکمتر است. بعضی فکر می کنند که ام دی اف از چوب کارایی کمتری دارد ولی در حقیقت هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

همین حالا با ما تماس بگیرید

کابینت ام دی اف چیست؟

کابینت طرح چوب MDF

در نظر عامه مردم در ایران منظور از کابینت ام دی اف کابینت هایی با طرح چوب و رنگ مات هستند که دارای طرف داران بسیاری است. در حالی که ام دی اف مغز داخلی پنل های چوبی مورد استفاده در کابینت اشپزخانه است. کابینت اشپزخانه ممبران و وکیوم هم از جنس ام دی اف ساخته می شوند. برخی از پنل های ام دی اف با توجه به جنس آنها می تونند ضد آب نیز باشند که برای فضاهای حمام استفاده شوند. در ایران به جای پنل های ام دی اف در حمام و یا کابینت سینک آشپزخانه از پنل هایی از جنس pvc استفاده می کنند.

در برخی موارد کابینت لترون با کابینت ام دی اف اشتباه گرفته می شود . در واقع لترون همان نئوپان است که در برابر کابینت ار مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است ولی در تحمل وزن و کشش مقاومت پایینی دارد و به راحتی خرد می شود . در مقابل تفاوت قیمت ناچیز قیمت لترون یا نئوپان، انتخاب انها به جای ام دی اف را پیشنهاد نمی کنیم.

مزایا و معایب کابینت MDF:

برای خرید هر وسیله ای برای منزا لازم و واجب است تا مزایا و معایب آن را بدانید تا انتخاب درستی داشته باشید. در ادامه مزیت ها و معایب کابینت با روکش MDF را بررسی می کنیم.

مزیت های کابینت ام دی اف :

  • سایز پنل های بزرگ بوده و ساخت کابینت را آسان می کند
    روکش pvc آن بسیار صاف بوده و بدون دانه است
  • دوستدار محیط زیست است و باعث کاهش قطع درختان می شود
  • قیمت ام دی اف ارزان است
  • به راحتی می توان آن را سوراخ کرد بدون آن که صدمه ای به آن وارد شود

معایب کابینت MDF:

  • به راحتی خراشیده می شود و قابل تعمیر نیست
  • کابینت MDF انتخاب مناسبی برای مبلمان های بیرون از خانه نیست و دوام بسیار پایینی در محیط های بیرونی دارد.
  • کابینت های ام دی اف معمولی در برابر آب مقاومت بسیار پایینی دارند

کابینت ام دی اف مات یا براق ؟ انتخاب با شماست

کابینت MDF مات

این نوع کابینت بیشتر از روکش های با طرح چوب در دامنه رنگ وسیعی از رنگ روشن تا تیره تولید می شود. قطعات ام دی اف خام در کارخانه که با روکش های پس وی سی پوشاده و وکیوم می شود . این پنل ها تقریبا در هر خانه ای دیده میشود .

کابینت MDF براق

این نوع ام دی اف را با استفاده از رنگ و یا روکش های pvc  براق می توان پوشش داد. که در واقع به نمونه ام دی اف cnc شده و رنگ شده با استفاده از رنگ های پولیشی می توان به کابینت های انزو اشاره کرد که بسیار جلوه زیبایی دارد . کابینت های ام دی اف ساده رنگ شده له علت قیمت بالا و لوکوس بودن آن در ایران طرف داران خاص خود را دارد.

رنگ های کابینت های ام دی اف ! درخشش در خانه شماست

نمای از سنگ اپن آشپزخانه و کابینت های MDF سفید

رنگ های روشن یا تیره ؟ انتخاب رنگ ام دی اف چالش بسیار مهمی است که در طراحی کابینت آشچزخانه بایستی به آن دقت کنیم . انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه از پارامتر های نور آشپزخانه و سایز آشپزخانه پیروی می کند. اگر آشپزخانه منزل شما از نور کمی برخوردار است بایستی از رنگ هار روشن استفاده کنید . هم چنین از آشپزخانه شما اندازه بزرگی ندارد نباید از رنگ هی تیره استفاده کنید، چرا که باعث کوچک تر دیده شدن آشپرخانه شما می شود.

در آشپزخانه ای که از کابینت با رنگ قهوه ای استفاده شده است محیط بسیار گرم و دلنشینی برای ساکنین ایجاد می کند . بهتر این رنگ گرم کابینت را با یک رنگ خنثی و یا سرد ترکیب کرده که بتوانیم تعادل را در آشپزخانه حفظ کنیم
رنگ طوسی می تواند این سردی و ترکیب رنگ مناسب با رنگ قهوه ای را به آشپزخانه شما هدیه کند. طوسی در کنار رنگ قهوه ای و یا کرم تیره جلوه بسیار زیبایی رو آشپزخانه شما می دهد. استفاده از رنگ قهوه ای جلوه ای کلاسیک دارد.

استفاده از رنگ های خنک و مدرن

اشپزخانه با کابینت ام دی اف رنگ مدرن طوسی سفید

کابینت هایی با رنگ سفید و مشکی و یا طوسی جلوه ای بسیار خنک و مدرن به آشپزخانه شما می دهد. شما می توانید با استفاده از کفپوش و یا پرده هایی با رنگ شاد و گرم تعادل بین رنگ های سرد و گرم را در آشپزخانه خود ایجاد کنید. ترکیب رنگ تیره و روشن در طراحی سقف اشپزخانه نیز می تواند به شما در حفظ این تعادل کمک کند.

بهترین رنگ کابینت ام دی اف

انتخاب بهترین رنک بسیار وابسته به سلیقه شما و چیدمان وسایل در آشپزخانه دارد . در ایران امروزه استفاده از رنگ های سفید و روشن طیف گسترده ای از کابینت های آشپزخانه را تشکیل داده اند . به تازگی رنگ طوسی بین جوانان و تازه عروس داماد ها محبوب شده و با توجه به خنثی بودن این رنگ ، ترکیب آن با یک رنگ گرم برای زیبایی هر چه بیشتر پیشنهاد می شود.

جدید ترین نمونه کابینت MDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن